Rafał Chmielewski

06 sierpnia 2020

#057 – O nowych technologiach i aplikacjach służących pracy prawnika – wywiad z mec. Mikołajem Otmianowskim

Rafal Chmielewski2 komentarze

Mikołaj Otmianowski - radca prawnyTo jest 57 odcinek podcastu a w nim moim gościem jest radca prawny i wielokrotny przedsiębiorca, pan mecenas Mikołaj Otmianowski.

Od najwcześniejszych lat studenckich zaczynał swoją pracę prawnika chłonąc, obok wiedzy, przede wszystkim doświadczenie zawodowe. Następnie prowadził kancelarię zatrudniającą siedem osób, potem był szefem biura prawnego w spółce giełdowej, a obecnie, prowadząc jednoosobową kancelarię prawną jest przedsiębiorcą biorącym udział w wielu przedsięwzięciach. Jest on również członkiem komisji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie ds. Legal Tech.

Tworzył i współtworzył kilka startupów technologicznych. Wśród nich prosty system do bilowania godzin w kancelarii prawnej przy wykorzystaniu aplikacji poczty – Outlook Zadania – a także aplikację do analizy ryzyka rodo Red into Green, o których dużo rozmawiamy podczas wywiadu, gdyż stanowią one idealne wsparcie każdej kancelarii prawnej.

Rozmawiamy też o budowaniu zespołu, o sztucznej inteligencji i jak ona wpłynie na wykonywanie usług prawniczych.

Mec. Mikołaj Otmianowski wspomina także o tym, jaką ma radę dla początkujących kancelarii prawnych, czego powinny unikać, jak sprzedaje się usługi prawne, co jest najważniejsze w obsłudze klienta a także co każdy prawnik powinien przeczytać. 

Tego wszystkiego posłuchasz w drugiej części odcinka podcastu. A w pierwszej części tradycyjnie już PoPrawnik Kasi, czyli Kasia Solga w pięciominutowym cyklu o organizacji kancelarii prawnej.

Tym razem Kasia Solga opowiada o tym jaki wpływ na opodatkowanie kancelarii ma numer PKD w Ewidencji Działalności Gospodarczej. 

Ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii jest słonecznie wspierany przez web.lex Bookkeeping, oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na Ziemi. 

Pomocne linki: blog, Outlook Zadania, DAPR.

***

Posłuchaj również:

Wywiad z mec. Katarzyną Łodygowską (Matką Prawnik) o tym, jak z prawdziwym sukcesem prowadzić kancelarię bez tytułu adwokata czy radcy prawnego

Perfekcyjna obsługa klienta w kancelarii prawnej – Fragmenty seminarium web.lex LAB

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Mariusz 4 października, 2020 o 21:09

  super wywiad! ciekawy gość i ciekawe tematy! myślę, że warto byłoby rozwinąć temat narzędzi informatycznych w organizacji pracy prawnika, może jakiś przegląd dostępnego, dedykowanego oprogramowania?; temat zarzadzania procesowego i prac zespołu Legal Tech

  Odpowiedz

  Rafał 4 października, 2020 o 23:42

  Bardzo dziękuję Panie Mariuszu!

  To prawda – Mikołaj to wyjątkowa postać wśród radców prawnych 🙂

  Natomiast co do narzędzi informatycznych … W tym podcaście znajdzie Pan wywiad z Michałem Olszewskim, twórcą systemu do zarządzania kancelarią prawną online – Vicarius eKancelaria. Serdecznie ten wywiad Panu polecam: https://wdrodzedokancelarii.pl/012-wywiad-z-michalem-olszewskim-o-programie-do-zrzadzania-kancelaria-prawna-on-line-vicarius-e-kancelaria/

  Poza tym chyba nie mam w podcaście innych wywiadów na te tematy… Ogólnie tematy narzędzi przewijają się, ale tylko jako jeden z wielu innych tematów.

  Aha … TAK! Jest jeszcze wywiad z mec. Katarzyną Abramowicz, twórczynią SpecPrawnika:
  https://wdrodzedokancelarii.pl/wywiad-katarzyna-abramowicz/

  Kasia to nie tylko persona o szerokich horyzontach, ale też busineswoman z krwi i kości.

  Serdecznie Pana pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!
  Rafał 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: