Rafał Chmielewski

O mnie

Od kiedy pamiętam zawsze chodziłem nieutartymi szlakami, a podążanie nimi z reguły budziło we mnie dreszczyk emocji. Od zawsze uważałem, że jeżeli mam się czemuś poświęcać, to czemuś kompletnie nieznanemu, nowemu, ciekawemu i intrygującemu. Z tego powodu błyskawicznie – na szczęście – nudziło mnie to, czym się zawodowo zajmowałem w życiu: najpierw muzyka, a potem prawo. Z tego powodu porzuciłem bezpieczne porty i rzuciłem się w wir przedsiębiorczości, gdzie mogłem wyznaczyć sobie własny kurs i odkrywać nowe i nieznane światy.

Tak zrodził się web.lex – jedyna w tej części Ziemi firma konsultingowa, wspierająca kancelarie prawne w odkrywaniu i zdobywaniu pięknego świata za pomocą prawniczych blogów. Firma, która zbudowała kulturę promocji kancelarii prawnej za pomocą bloga, i która sięga teraz poza granice naszego kraju, nawet za ocean.

Kiedy web.lex wspaniale kwitnął zacząłem coraz silniej zdawać sobie sprawę także z tego, że niezwykle silną i ważną częścią mojej osobowości jest empatia i chęć zmieniania świata na lepszy. Zacząłem pomagać ludziom [niebawem powstanie Fundacja web.lex] oraz m. in. zastanawiać się, jak mogę pomóc początkującym kancelariom wystartować i piąć się w górę po drabince sukcesu. Pewne, może nawet całkiem spore, doświadczenia i sukcesy na swoim koncie już miałem, ale nawet 100 zadowolonych kancelarii nie czyni jeszcze szczególnej zmiany, podczas kiedy kancelarii na rynku są tysiące. Zacząłem zatem zastanawiać się nad tym, jak mogę zwielokrotnić tę skalę do tysięcy.

I tak właśnie zrodził się pomysł web.lex Bookkeeping – czyli księgowości dla początkujących kancelarii za 1 pln, która właśnie, jako spółka z o.o., jest w fazie organizacyjnej, ale także zrodził się pomysł tego bloga. Bloga który ma pokazywać początkującym kancelariom prawnym biznes prawniczy od środka, od podszewki.

Ja sam, jako przedsiębiorca, mam milion jeden dalszych planów. Nie wszystkie na pewno zrealizuję. Trudno. Życie nie jest od tego by docierać do celu, ale od tego, aby być w ciągłej, dalekiej, niekończącej się podróży.

====

Kim jestem w szczegółach? Oto kim:

====

Trochę wideo: