Rafał Chmielewski

04 lipca 2023

#081 – Porywająca misja w kancelarii prawnej – wywiad z mec. Katarzyną Kraus, radcą prawnym

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Katarzyna Kraus - radca prawnyGościem tego odcinka podcastu W drodze do kancelarii jest pani mec. Katarzyna Kraus, radca prawny. 

Z panią Katarzyną znamy się od kilku lat. Z tym, że podczas wywiadu widzieliśmy się po raz pierwszy. Kiedyś ktoś mi polecił profil na Instagramie pani Mecenas i jak tylko zobaczyłem, jakie ciekawe treści tam publikuje, natychmiast zasubskrybowałem jej kanał i tak właśnie nasza znajomość zaczęła się rozwijać. Czyli, można powiedzieć, tradycja w XXI wieku. 

Pani Katarzyna Kraus na Instagramie prowadzi cotygodniowy cykl „Kwadrans z prawem”, jest autorką książki „Z prawem jej do twarzy. O bezpieczeństwie prawnym w związku” [link] i wspólnie z psycholog, dr Małgorzatą Torój wspiera i dodaje sił potrzebującym kobietom w ramach projektu „Emergency Kobiet” [link].

W swojej pracy kieruje się wyrazistą wizją, o której sporo rozmawialiśmy w trakcie nagrania wywiadu – myślę, że to jeden z najciekawszych wątków naszej rozmowy i temat, któremu powinieneś / powinnaś przysłuchać się z uwagą.

O czym jeszcze rozmawiamy, co na pewno Cię zainteresuje?

Oczywiście o promocji kancelarii prawnej, o Instagramie, o cechach, jakie powinien mieć dobry prawnik, o obsłudze klienta i o tym oczywiście, co warto przeczytać. Mój gość zdradza również to, jaką ma radę dla początkujących kancelarii i początkujących prawników?

Dodam tradycyjnie (i jest to autopromocja), że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i radością wspieramy przez web.lex Bookkeeping, oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na tej wspaniałej Ziemi. Ofertę i cennik usług księgowych dla prawników i kancelarii znajdziesz w prosty sposób pod adresem NajwygoniejszaKsiegowoscPrawnicza.pl

Zapraszam Cię do posłuchania naszej rozmowy!

***

Oczywiście ten odcinek podcastu możesz przesłuchać również na innych platformach i aplikacjach, między innymi:

A jeśli klikniesz w TEN LINK, to ściągniesz sobie naszą rozmowę na dysk.

Przypomnę jeszcze, że poprzedni odcinek podcastu poświęciliśmy tematowi przywództwa. Gościem był pan Adam Staniszewski, trener, szkoleniowec i autor wspaniałej książki poświęconej roli lidera, która opiera się na prawdziwej historii wyprawy polarnej Ernesta Shackletona. Mam nadzieję, że miałeś / miałaś szansę do niej zajrzeć, albo przynamniej obejrzeć krótki netflixowy serial animowany pt. Wodnikowe Wzgórze, który gorąco Ci polecałem.

Owocnego słuchania!

***

***

Jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarczą

Ten odcinek podcastu wyjaśnia jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarczą w CEDIG i jest skierowany do prawników, którzy zamierzają założyć własną kancelarię.

Na ten temat rozmawiam oczywiście z Kasią Solgą, która ten proces zna od podszewki z prostej przyczyny – dziesiątki razy asystowała prawnikom przy powoływaniu do życia ich kancelarii prawnych. 

Proces rejestracji działaności gospodarczej miał być – w założeniach polityków – prosty i… w zasadzie taki jest. Gdyby nie kilka istotnych szczegółów, które powodują, że łatwo można zrobić drobny błąd, który potem skutkuje godzinami pracy przy odkręcaniu błędnej … [Czytaj dalej…]

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: