Rafał Chmielewski

07 listopada 2022

#077 – Rozwój kancelarii w małym mieście – rozmowa z mec. Darią Radłowską – adwokatką

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Daria Radlowska adwokatGościem tego odcinka podcastu „W drodze do kancelarii” jest pani mec. Daria Radłowska – krasnostawski adwokat.

Zaprosiłem Darię do rozmowy w moim podaście ponieważ niezmiernie ciekawiły mnie dwie rzeczy. 

1. Przede wszystkim to, jaki jest sekret sukcesu mec. Darii Radłowskiej, że całkiem niedawno założyła ona swoją kancelarię i to w małym miasteczku – Krasnymstawie – a już ma bardzo stabilną pozycję na rynku.

Co więcej, jak sam posłuchasz, Daria jest zdania, że wciąż rynek prawniczy jest wspaniałym rynkiem i że każdy prawnik może na nim całkiem sprawnie sobie radzić. Nie trzeba mieć góry pieniędzy, aby mieć spore grono dobrze płacących klientów. Warto dodać, że Daria nie pracuje w swojej kancelarii od świtu do nocy, gdyż jako matka dwóch małych dziewczynek musi swój czas dzielić na obowiązki zawodowe i rodzinne.

2. Drugi temat, jaki mnie skłonił do wizyty w Krasnymstawie, to ciekawość, jakie były początki działalności gospodarczej mec. Radłowskiej.

Daria pozyskała na starcie swojej kancelarii fundusze unijne, więc chciałem się rozeznać, w jaki sposób wydała te pieniądze, jaki był proces ich przyznawania oraz czy dzisiaj za te środki kupiła by jednak coś innego, niż kupiła po ich otrzymaniu.

Jest jeszcze coś, o czym warto wiedzieć. Moja rozmówczyni napisała i wydała ostatnio poradnik o budowie i promocji kancelarii dla początkujących prawników: Kancelaria dla zielonych. Jak zbudować dochodową kancelarię prawną w mniejszym mieście i z sukcesem rozwijać specjalizację. Poradnik dostępny jest tutaj >> Sam kupiłem, przeczytałem i uważam, że to lektura warta uwagi każdego właściciela kancelarii. Nie tylko początkującej.

O czym dokładnie rozmawiamy z Darią Radłowską?

Rozmawiamy między innymi:

 • o początkach jej działalności gospodarczej
 • w jaki sposób dzisiaj zdobywa klientów
 • jak zdobywa się klientów w małym mieście
 • co kupić za fundusze i granty na starcie kancelarii prawnej
 • jak Daria promuje swoją kancelarię 
 • czy warto mieć specjalizację
 • jak ogarnąć życie rodzinne i zawodowe adwokata

Oczywiście podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i radością wspierany przez wspaniały web.lex Bookkeeping oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na tej pięknej Ziemi. Ofertę księgowości dla kancelarii prawnej znajdziesz w prosty sposób na stronie Najwygodniejsza Księgowość Prawnicza .pl 

Naszą rozmowę posłuchasz poniżej, a także we wszystkich aplikacjach służących do słuchania podcastów. Zapraszam!

***

Pomocne linki:

***

Jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarczą – rozmowa z Kasią Solgą

Ten odcinek podcastu wyjaśnia jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarcząw CEDIG i jest skierowany do prawników, którzy zamierzają założyć własną kancelarię.

Na ten temat rozmawiam oczywiście z Kasią Solgą, która ten proces zna od podszewki z prostej przyczyny – dziesiątki razy asystowała prawnikom przy powoływaniu do życia ich kancelarii prawnych. 

Proces rejestracji działaności gospodarczej miał być – w założeniach polityków – prosty i… w zasadzie taki jest. Gdyby nie kilka istotnych szczegółów, które powodują, że łatwo można zrobić drobny błąd, który potem skutkuje godzinami pracy przy odkręcaniu błędnej decyzji… [Czytaj dalej…]

***

UWAGA – podkastu W drodze do kancelarii możesz słuchać na wszystkich aplikacjach, które służą do wygodnego słuchania podkastów, a także na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: