Rafał Chmielewski

10 listopada 2022

#078 – Wycena usług prawnych – rozmowa z mec. Joanną Lubecką – adwokatem

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Joanna Lubecka adwokatTematem wiodącym tego odcinka podcastu są pieniądze. To temat zawsze gorący i zawsze wywołujący emocje.

Temat, którego wśród prawników w zasadzie oficjalnie się nie porusza, ale który żyje w naszej branży w pewnym sensie podskórnie. 

Honoraria prawnicze to temat, który jest w stanie zdominować każdą dyskusję na każdym spotkaniu, skutecznie demolując jego agendę.

Tylko nieco mniej emocjonalne są zagadnienia podatków w kancelarii oraz to, czy prawnik może zgodnie z etyką prowadzić konto na TikToku. 

Wycena Usług Prawnych

Dziś zatem będzie o pieniądzach, ale od strony bardziej racjonalnej i metodycznej – o tym, jak prawidłowo wyceniać swoje usługi. Zaprosiłem bowiem do dzisiejszej rozmowy autorkę bestsellerowego poradnika Wycena Usług Prawnych, adwokata, panią mec. Joannę Lubecką. 

Na poradnik mec. Lubeckiej przypadkowo natknąłem się na Instagramie. Nie zastanawiając się zbyt długo, kupiłem go i zabrałem się za lekturę. I już od pierwszych stron wiedziałem, że powinienem jego autorkę zaprosić na rozmowę, aby dowiedzieć się nieco więcej o wycenie usług w kancelarii prawnej.

Pewne tezy bowiem wydały mi się dyskusyjne i chciałem poznać punkt jej widzenia. Wszystkiego dowiecie się za chwilę. 

O czym jeszcze rozmawiamy z mec. Joanną Lubecką?

Jednak nie byłbym sobą, gdybym nie pociągnął rozmowy w innych interesujących mnie kierunkach.

Zatem obok tematu wyceny usług prawnych poruszyliśmy jeszcze między innymi kwestie promocji kancelarii, specjalizacji, obsługi klienta i komunikacji z klientem, który to aspekt obsługi klienta oboje z Joanną Lubecką uważamy za jeden z ważniejszych w szerokim zakresie promocji kancelarii prawnej.

Jestem pewien, że uwagi i doświadczenia mojej rozmówczyni będą dla Ciebie pomocne w prowadzeniu i rozwoju swojej kancelarii. A poradnik Wycena Usług Prawnych znajdziesz w prosty sposób za pomocą każdej wyszukiwarki. 

Zanim zaczniemy dodam oczywiście, że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i radością wspierany przez wspaniały web.lex Bookkeeping oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na tej pięknej Ziemi. Ofertę księgowości dla kancelarii prawnej znajdziesz w prosty sposób na stronie Najwygodniejsza Księgowość Prawnicza. 

Zapraszam do posłuchania poniżej, oraz we wszystkich aplikacjach do słuchania podcastów!

***

Pomocne linki:

***

„Twoja własna indywidualna kancelaria. Jak ją założyć” – wywiad z mec. Agnieszką Światłoń – adwokatem

Moim dzisiejszym gościem jest kobieta pełna pasji i energii, adwokat Agnieszka Światłoń, która jednym ze swoich obszarów zainteresowania uczyniła pomoc początkującym prawnikom w zorganizowaniu swojej kancelarii. 

Między innymi pod koniec roku 2020 napisała i wydała e-booka pod tytułem, Twoja własna indywidualna kancelaria. Jak ją założyć, w którym wiele najważniejszych kwestii interesujących początkujących prawników szczegółowo poruszyła. Kiedy tylko eBook ujrzał światło dzienne kupiłem go, przeczytałem i od razu wiedziałem, że z jego autorką koniecznie muszę porozmawiać w swoim podcaście… [Czytaj dalej…]

***

UWAGA – podkastu W drodze do kancelarii możesz słuchać na wszystkich aplikacjach, które służą do wygodnego słuchania podkastów, a także na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: