Rafał Chmielewski

O podcaście

W DRODZE DO KANCELARII jako tytuł i jako idea ma dwa wymiary.

Pierwszy – to droga, bycie w drodze, w podróży. Każdy biznes, którym przecież jest każda kancelaria prawna, to długa podróż. Zaczyna się wcześnie, w chwili podjęcia decyzji o prawniczych studiach i przebiega przez kolejne etapy: uniwersytetu, aplikacji, egzaminu końcowego, ślubowania, rejestracji kancelarii, jej organizacji i ciągłego rozwoju. Ta podróż i ta droga w zasadzie nigdy się nie kończy. Być w drodze do kancelarii znaczy być w tej podróży, doskonaląc i rozwijając swój biznes  – kancelarię – z dnia na dzień.

Drugi wymiar jest bardziej przyziemny – tworząc tego bloga chciałem, aby był on dostępny dla każdego, kiedy znajduje się w drodze do swojej kancelarii, czy na zajęcia podczas aplikacji czy też na uniwersytecie. Kiedy jest to często jedyna chwila podczas dnia na spokojne poczytanie i posłuchanie czegoś innego, niż np. komentarz do KPC.

Blog W drodze do kancelarii jest skierowany do początkujących kancelarii i początkujących zawodowo prawników. Do tych, którzy muszą znaleźć miejsce dla siebie na niełatwym obecnie rynku. Znajdziesz tutaj treści dotyczące organizacji kancelarii, zarządzania czasem, promocji, księgowości i inne, które na początkowym etapie są ważne, aby zbudować bezpieczny i spokojny biznes prawniczy.

Czy to w ogóle możliwe? Zdecydowanie TAK! Do tworzenia bloga zaprosiłem osoby, które mają COŚ do powiedzenia. Prawników, którzy mają już za sobą bogate doświadczenia w różnych sferach prowadzenia kancelarii prawnej. Zaprosiłem też osoby z innych dziedzin rynku. Osoby, które prawnikami nie są, ale które mogą istotnie poszerzyć nasze horyzonty i spojrzenie na wiele ważnych spraw związanych z prowadzeniem tej dość specyficznej działalności gospodarczej, czyli działalności prawniczej.

Zapraszam Cię do lektury, do słuchania i dzielenia się swoimi przemyśleniami tutaj, czy ze swoimi znajomymi!

Rafał 🙂