Rafał Chmielewski

20 października 2020

#59 – Z państwowej posady do własnej kancelarii radcowskiej – wywiad z mec. Wiesławą Kulig-Wyporską

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Wiesława Kulig-WyporskaJak się pracuje po ciemnej stronie mocy? O tym właśnie opowie nam dzisiaj pani mec. Wiesława Kulig-Wyporska, radca prawny prowadząca swoją kancelarię w Warszawie. 

Skąd wzięła się ciemna strona? 

Pani Wiesława Kulig-Wyporska swoją własną kancelarię prowadzi o kilku lat, ale wcześniej, i to znacznie dłużej, była pracownikiem aparatu skarbowego. Ciężka, ale w miarę bezpieczna praca, była jej codziennością. Jednak w pewnym momencie zawodowego życia stwierdziła, że dłużej nie może, czy raczej nie powinna piastować swojego stanowiska i w wyniku tej decyzji przeszła na – jak to się w fiskusie czasem mówi – na ciemną stronę mocy.

Kiedy planowałem naszą rozmowę, szczególnie chciałem się skupić na tej istotnej zmianie w karierze pani Mecenas. Interesowało mnie to, jak ona postrzega i ocenia pracę na państwowej posadzie ze swojej obecnej perspektywy. Co miało wpływ na tę decyzję, oraz jak sobie obecnie radzi z codziennymi, niełatwymi przecież wyzwaniami prowadzenia własnej kancelarii na konkurencyjnym rynku.

Ciekaw też byłem tego, czy poleciłaby pracę na państwowym etacie obecnym studentom studiów prawniczych czy nawet aplikantom. 

O tym rozmawiamy dużo, ale w międzyczasie wpadł nam niepostrzeżenie do rozmowy jeszcze jeden ciekawy wątek, a raczej dylemat: czy warto pokazywać stawki swoich honorariów na stronie wizytówkowej kancelarii prawnej. 

Poza tym rozmawiamy o tym, o czym rozmawiam zazwyczaj ze swoimi gośćmi. A więc o promocji kancelarii, o poleceniach, o obsłudze klienta, o tym czy warto się w czymś specjalizować, oraz między innymi o tym, w czym tkwi źródło sukcesu kancelarii prawnej. 

A wcześniej rzecz jasna Kasia Solga w cyklu Poprawnik Kasi. Tym razem Katarzyna opowiada o tym – uwaga, uwaga – jak wyceniać swoje usługi. Myślę, że temat ten jest dość interesujący dla każdego z nas. 

Dodam oczywiście tylko, że ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii jest z dumą wspierany przez web.lex Bookkeeping oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na Ziemi. 

Pomocne linki: strona www, FB, Instagram

***

Zainteresuje Cię również na pewno:

Rozmowa o książkach, które warto przeczytać

Rozmowa z prawniczką, która mieszkała na Jamajce i prowadzi biznes medyczny

Rozmowa z adwokatką w Nowego Jorku

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: