Jak się pracuje po ciemnej stronie mocy? O tym właśnie opowie nam dzisiaj pani mec. Wiesława Kulig-Wyporska, radca prawny prowadząca swoją kancelarię w Warszawie.
Skąd wzięła się ciemna strona?
Pani Wiesława Kulig-Wyporska swoją własną kancelarię prowadzi o kilku lat, ale wcześniej, i to znacznie dłużej, była pracownikiem aparatu skarbowego. Ciężka, ale w miarę bezpieczna praca, była jej codziennością. Jednak w pewnym momencie zawodowego życia stwierdziła, że dłużej nie może, czy raczej nie powinna piastować swojego stanowiska i w wyniku tej decyzji przeszła na – jak to się w fiskusie czasem mówi – na ciemną stronę mocy.
Kiedy planowałem naszą rozmowę, szczególnie chciałem się skupić na tej istotnej zmianie w karierze pani Mecenas. Interesowało mnie to, jak ona postrzega i ocenia pracę na państwowej posadzie ze swojej obecnej perspektywy. Co miało wpływ na tę decyzję, oraz jak sobie obecnie radzi z codziennymi, niełatwymi przecież wyzwaniami prowadzenia własnej kancelarii na konkurencyjnym rynku.
Ciekaw też byłem tego, czy poleciłaby pracę na państwowym etacie obecnym studentom studiów prawniczych czy nawet aplikantom.
O tym rozmawiamy dużo, ale w międzyczasie wpadł nam niepostrzeżenie do rozmowy jeszcze jeden ciekawy wątek, a raczej dylemat: czy warto pokazywać stawki swoich honorariów na stronie wizytówkowej kancelarii prawnej.
Poza tym rozmawiamy o tym, o czym rozmawiam zazwyczaj ze swoimi gośćmi. A więc o promocji kancelarii, o poleceniach, o obsłudze klienta, o tym czy warto się w czymś specjalizować, oraz między innymi o tym, w czym tkwi źródło sukcesu kancelarii prawnej.
A wcześniej rzecz jasna Kasia Solga w cyklu Poprawnik Kasi. Tym razem Katarzyna opowiada o tym – uwaga, uwaga – jak wyceniać swoje usługi. Myślę, że temat ten jest dość interesujący dla każdego z nas.
Dodam oczywiście tylko, że ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii jest z dumą wspierany przez web.lex Bookkeeping oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na Ziemi.
Pomocne linki: strona www, FB, Instagram
***
Zainteresuje Cię również na pewno:
Rozmowa o książkach, które warto przeczytać
Rozmowa z prawniczką, która mieszkała na Jamajce i prowadzi biznes medyczny
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }