Rafał Chmielewski

04 lipca 2024

#094 – O rozwoju biznesu kancelarii prawnej – wywiad z Jakubem Kalińskim

Rafal Chmielewski2 komentarze

Jakub Kaliński - doradca biznesowy kancelarii prawnychGościem tego odcinka podcastu jest doradca biznesowy prawników i kancelarii prawnych – Jakub Kaliński.

Z moim gościem łączy mnie taka historia… Otóż wiele lat temu miałem przyjemność rozmowy z pewnym doradcą, który zajmował się rozwojem biznesu w pewnej warszawskiej kancelarii podatkowej. Rozmawialiśmy wówczas o możliwościach współpracy w zakresie promocji i marketingu. Oczywiście rozmowa kręciła się wokół bloga prawniczego, który by miał tę kancelarię promować. 

Ze współpracy nic wówczas nie wyszło i o owej osobie oraz rozmowie na przestrzeni lat zapomniałem. 

A rok temu poznałem właśnie Jakuba Kalińskiego, który do mnie zatelefonował, aby chwilę pogadać i abyśmy mogli się bliżej poznać (wszak „robimy” w tej samej branży i dobrze jest się poznać).

Minęło znowu kilka miesięcy, podczas których miałem okazję zacieśnić znajomość z Jakubem i przypadek sprawił, że musiałem wysłać do niego maila. Okazało się, że kiedy wpisałem jego nazwisko w moim programie pocztowym, ten pokazał mi informację, że już mam adres Jakuba, i że mieliśmy przyjemność się komunikować całe 7 lat temu! 

Zdziwiony, zacząłem przeglądać korespondencję i okazało się, że osobą, o której wspomniałem na samym początku, był właśnie on!

Zatem z Jakubem Kalińskim znamy się już od wielu lat. Ale teraz dopiero miałem okazję w pełni poznać jego kompetencje i doświadczenie i trochę – prawdę mówiąc – żałuję, że przez ten czas nie miałem kontaktu z, według mnie, najbardziej kompetentną personą w sprawach rozwoju i organizacji prawniczego biznesu w Polsce.

Jak sam / sama się przekonasz w trakcie naszej rozmowy, Jakub jest wyjątkową osobistością i każdy z nas mógłby się wiele od niego nauczyć. 

O czym rozmawiamy?

O organizacji kancelarii prawnej i jej biznesie – mówiąc w skrócie. Jakub w swoim ciekawym stylu opowiada o różnych przypadkach, pozytywnych oraz negatywnych, z którymi spotykał się w swojej pracy.

Pokazuje też, co warto robić i jak warto podchodzić do rozwoju kancelarii na samym początku jej istnienia. Mówi też, jaką ma radę dla prawników, którzy są na początku swojej kariery zawodowej.

Co jeszcze? Z naszej rozmowy dowiesz się również, jak a Afryce myśli się o własności ziemi, a w Chinach, jakie jest podejście do praw jednostki. Na pewno te tematy żywo Cię zainteresują (ja słuchałem z wypiekami na twarzy 🤩).

Nasza rozmowa jest pełna ciekawych porównań i złotych myśli, które warto i trzeba zapamiętać.

➡️ Pomocne linki: LinkedIn, Instagram, WWW

Dodam że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i radością wspieramy przez wspaniały web.lex Bookkeeping, oferujący najwygodniejszą na tej życiodajnej planecie księgowość prawniczą  Ofertę i cennik usług księgowych dla prawników i kancelarii znajdziesz w prosty sposób pod adresem NajwygoniejszaKsiegowoscPrawnicza.pl

Zapraszam!

***

Ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii posłuchasz również:

***

Podcastu słuchaj też na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Jola 8 lipca, 2024 o 13:17

  Jak zwykle super ciekawa rozmowa Rafale! Dziękuję i gratuluję dobrego doboru rozmówców!

  Jolanta

  Odpowiedz

  Rafał Chmielewski 8 lipca, 2024 o 13:18

  Dziękuję Jolanto!

  Bardzo mi jest miło to słyszeć. Cieszę się, że słuchasz mojego podcastu!

  Rafał 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis: