Rafał Chmielewski

11 czerwca 2024

#093 – Biznes prawny od środka – rozmowa z mec. Joanną Lubecką

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Joanna Lubecka adwokatPółtora roku temu rozmawiałem w tym podcaście z prawniczką wyjątkową, którą z pewnością znasz, autorką bestsellerowego poradnika o wycenie usług prawnych, mec. Joanną Lubecką.

W międzyczasie wydała ona kolejnego ebooka tym razem o organizacji i rozwoju kancelarii prawnej, czyli Biznes Prawny od środka. Dziesięć kroków na rozbieg. 

Książkę kupiłem przeczytałem i pomyślałem, że zdecydowanie powinienem pojawić się u Joanny ze swoim mikrofonem po raz wtóry, aby zadać jej kilka ważkich pytań. Czas biegł, aż w końcu pojawiła się taka okoliczność, w której mogłem zadzwonić do autorki i umówić się na spotkanie. 

Tak więc się stało, pojechałem do Poznania i po kurtuazyjnych słowach „co u ciebie” włączyłem nagrywanie. 

Niestety rozmowa nie potoczyła się dokładnie wg przygotowanego przeze mnie scenariusza. Joanna jest nietuzinkową osobą, więc kolejne nieoczekiwane wątki wjeżdżały do naszej rozmowy, aż w końcu musiałem nieco powściągnąć emocje (gdyż rozmowa rozkręcała się w nieprzewidzialnym kierunku), aby przejść do tematu głównego, czyli o czym mec. Lubecka napisała w Biznesie pewnym od środka i dlaczego właśnie o tym, a nie o czymś innym.

Sądzę jednak, że takie spontaniczne rozmowy są znacznie przyjemniejsze i dla uczestników i dla słuchaczy. Nie ma więc tego złego, coby na dobre na wyszło – jak mówi stare przysłowie.

O czym rozmawialiśmy?

Między innymi o tym, dlaczego Joanna pisze poradniki, o kulisach tworzenia audiobooka o wycenie usług prawnych, o sekretach skutecznej komunikacji, o wartości mowy ciała, jaka jest istota work-life balance i w jakim tempie warto się rozwijać. Poruszaliśmy też tematy z jej ostatniego poradnika, w tym między innymi, dlaczego specjalizacja jest według niej jedyną sensowną drogą rozwoju.

Zapraszam Cię zatem do miłego posłuchania naszej rozmowy!

Dodam tylko, że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i radością wspieramy przez wspaniały web.lex Bookkeeping, oferujący najwygodniejszą na tej życiodajnej planecie księgowość prawniczą (tutaj znajdziesz ofertę księgowości dla kancelarii prawnych).

Pomocne linki: WWW, LinkedIn, Instagram

***

Ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii posłuchasz również:

***

To koniec naszej rozmowy. Nie zapytałem tylko Joanny o to, jak znaleźć jej książkę, ale myślę, że każdy z nas sobie z tym łatwo poradzi, wpisując do paska wyszukiwarki tytuł: „Biznes prawny od środka” i ewentualnie nazwisko autorki. Albo zwyczajnie można kliknąć w TEN link.

To już tyle na dziś, a gościem kolejnego odcinka podcastu W drodze do kancelarii będzie osoba nie z tej ziemi – Jakub Kaliński, doradca biznesowy dla kancelarii prawnych. I pogadamy sobie między innymi o prawniczych przygodach biznesowych. 

***

Podcastu słuchaj też na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis: