Rafał Chmielewski

06 maja 2020

#053 – Od kancelarii prawnej do Jamajki i kuchni meksykańskiej – wywiad z mec. Agnieszką Orłowską

Rafal Chmielewski10 komentarzy

53 odcinek podcastu jest nieco inny. Nie tylko dlatego, że w tle usłyszysz Boba Marleya i jego przebój Is This Love, ale też z tego powodu, że gościem głównym dzisiejszego odcinka jest zakochana w Jamajce prawniczka, radca prawny, doktor nauk prawnych, kobieta biznesu o bardzo szerokich horyzontach, otwartym umyśle, wiecznie uśmiechnięta, tytan pracy, optymistka, i jeszcze mógłbym wymieniać bardzo długo… – mec. Agnieszka Orłowska.

Mec. Orłowska jest także pasjonatką wielkiego świata. Mieszkała w różnych miejscach na Ziemi. Dziś akurat mieszka w Oslo, ale jeszcze pół roku temu razem z rodziną mieszkała właśnie na Jamajce. Z tego powodu o tym kraju i jego kuchni rozmawiamy przez dłuższy czas. Dlatego uznałem, że do tego odcinka lepiej pasował będzie Bob Marley, pochodzący z Jamajki najsłynniejszy twórca reggae, niż tradycyjna w tym podcaście muzyczna oprawa.

Z Agnieszką Orłowską znamy się od 10 lat. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy prowadziła kancelarię prawną na warszawskiej Pradze. Wówczas powstał jej pierwszy blog dotyczący prawa spółek. Wkrótce powstał też drugi blog, omawiający tym razem różne aspekty prawa mody. A trzeba Ci wiedzieć, że jeszcze kilka lat temu taki dział prawa, jak prawo mody, nie był jeszcze w Polsce przez prawników rozpoznany. Moja rozmówczyni była jedną z pierwszych prawników, którzy świadomie zaczęli taką dziedzinę w prawy wyróżniać. 

weblex Bookkeeping oferta

Co się działo potem? 

Idąc dalej w branżę odzieżową Agnieszka założyła firmę, która projektowania, szyła i sprzedawała wspaniałe różowe sukienki. Także w fantastycznych kompletach dla mam i ich córek. Jak usłyszysz podczas naszej rozmowy, projekt ten nie przetrwał próby czasu ale dodał Agnieszce niezbędnego doświadczenia, aby zrobić jeszcze coś większego. 

Co? Tego Ci teraz nie zdradzę – musisz posłuchać naszej rozmowy. 

Agnieszka Orłowska dzisiaj już nie świadczy usług prawnych. Zaprosiłem ją jednak do podcastu z dwóch powodów: 

Po pierwsze – prowadziła kancelarię kilkuosobową w Warszawie przez wiele lat – poszukiwała klientów, obsługiwała ich, zatrudniała pracowników, była typowym warszawskim radcą prawnym – ma swoje własne bogate doświadczenia 

Po drugie – jako jedna z niewielu prawników, odważyła się na poważne zmiany w swoim życiu, i zostawiając wszystko za sobą zbudowała zupełnie nową ścieżkę własnej historii. Takie osoby, jak Agnieszka, które odważnie zmieniały w swoim życiu to, co trzeba było zmienić, a przecież zmiana nigdy nie jest łatwa i prosta, zawsze mnie fascynowały i zawsze czerpałem dużo dobrej pozytywnego energii z ich historii. Myślę, że to jest bardzo dobry przykład dla każdego z nas. 

Rozmowa z mec. Agnieszką Orłowską jest podzielona na trzy części

W pierwszej posłuchasz o jej drodze zawodowej, w drugiej o życiu prywatnym – w tym pobycie na Jamajce, a w trzeciej porozmawiamy sobie o prawniczych doświadczeniach. 

To jednak nie wszystko, bo dziś ponownie do podcastu W Drodze do kancelarii wraca seria Poprawnik Kasi, czyli Kasia Solga o organizacji kancelarii prawnej. Jak dobrze pamiętasz Kasia prowadzi blog Jak prowadzić kancelarię, a także prowadzi profil na FB o tym samym tytule, jest również moim aniołem stróżem, a także prawą i lewą ręką w web.lex Bookkeeping, o którym wspominam we wstępie podcastu.

Tym razem Kasia opowie o klasyfikacji dokumentów w kancelarii i rejestrze klientów. 

Zanim zaczniemy na dobre wspomnę tylko jak zawsze, że podcast W drodze do kancelarii jest jak zawsze wspierany z uśmiechem przez słoneczny web.lex

Pomocne linki: Instagram, strona WWW, meksykańska kuchnia, Facebook

Zapraszam!

***

Posłuchaj także:

O komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej w kancelarii prawnej – Seminarium web.lex LAB

Zmiana zawodu prawniczego – wywiad z Patrycją Balicką, psychoterapeutką, wcześniej prawniczką

Wywiad z mec. Bartoszem Gajkiem o rozwoju i promocji kancelarii adwokackiej

***

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 10 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

    Aneta 7 maja, 2020 o 16:49

    Miło posłuchać o niestandardowych ścieżkach rozwoju 🙂

    Odpowiedz

    Rafal Chmielewski 7 maja, 2020 o 18:05

    Zdecydowanie tak, Pani Aneto 🙂

    Bardzo Pani dziękuję za komentarz!
    Rafał 🙂

    Odpowiedz

    Karolina 7 maja, 2020 o 18:08

    Doskonale pamiętam panią Orłowską i jej blog, o którym jest tutaj mowa – Prawo Mody. Nie podejrzewałam, że mogła się spotkać z jakiegoś rodzaju hejtem. Dla mnie ten blog był i w sumie działalność pani Mecenas były bardzo inspirujące i ciekawe. Cieszę się, że pani Orłowska teraz, pomimo tego że zajmuje się innymi rzeczami, jest szczęśliwa.

    Karola.

    Odpowiedz

    Rafal Chmielewski 14 maja, 2020 o 09:41

    Bardzo dziękuję Pani Karolino za miłe słowa pod adresem mojej rozmówczyni!

    Rafał 🙂

    Odpowiedz

    Jakub 7 maja, 2020 o 18:09

    Panie Rafale, dziękuję za ten podcast. Bardzo otwiera oczy.

    JB

    Odpowiedz

    Rafal Chmielewski 14 maja, 2020 o 09:41

    Bardzo dziękuję Panie Jakubie!
    Rafał 🙂

    Odpowiedz

    Karolina 8 maja, 2020 o 10:22

    Bardzo ciekawa i inspirująca rozmowa 🙂 Dziękuję i pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz

    Rafal Chmielewski 14 maja, 2020 o 09:42

    Uprzejmie dziękuję, Pani Karolino!

    Życzę Pani spokojnego i dobrego dnia!
    Rafał 🙂

    Odpowiedz

    Panasiuk 13 maja, 2020 o 15:36

    Świetnie się słuchało, nawet nie wiem kiedy ta godzina zleciala 🙂

    Odpowiedz

    Rafal Chmielewski 14 maja, 2020 o 09:43

    Bardzo dziękuję! Mnie również czas zleciał szybko podczas rozmowy z mec. Orłowską 🙂

    Rafał 🙂

    Odpowiedz

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: