W tym odcinku podcastu moim gościem jest Aneta Pacek-Łopalewska – radca prawny i adwokat stanu Nowy Jork.
Zawodowo mój gość jest ekspertem w obszarze regulacji środowiskowych. W tej dziedzinie jest uznawana za jednego z liderów (wg Rankingu Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej).
Swoje doświadczenie zdobywała jako prawnik in-house, w międzynarodowej kancelarii prawnej White&Case oraz prowadząc butikową kancelarię. Obecnie współprowadzi ekspercką Kancelarię Prawa Ochrony Środowiska, która jest wskazana na liście 100 Najlepszych Kancelarii (Forbes).
To jednak (na szczęście!) nie wszystko, co można powiedzieć o Anecie. Swoją pracę zawodową łączy z wieloma innymi aktywnościami, które orbitują wokół wsparcia prawników w prowadzeniu i rozwoju ich biznesów. Między innymi:
- napisała wyjątkowy poradnik pt. „Być prawnikiem. Jak pracować nad sprawą”.
- stworzyła też workbook z praktycznymi wskazówkami, jak planować pracę, aby udało się, w tym zaplanowanym na pracę czasie, tę pracę wykonać pt.: „Akademia prawniczego warsztatu. Jak kreatywnie wykroić w prawniczym kalendarzu czas na pracę merytoryczną”.
- jest również współautorką i bierze udział w tworzeniu aplikacji Treesk, która wspiera proces prowadzenia spraw w kancelarii prawnej.
- jest także autorką poczytnego na Instagramie cyklu „W prawniczej głowie”.
O czym rozmawiamy w naszym podcaście?
Jak zawsze o oceanie arcy ciekawych rzeczy. Między innymi o tym, jak zdobyć tytułu adwokata w Nowym Jorku, o wyzwaniach w pracy w dużej kancelarii i we własnym prawniczym biznesie, o projektach legaltechowych, w których Aneta jest zaangażowana, o jej książce i aplikacji Treesk, o specjalizacji prawniczej jako narzędziu promocji, o sztuce budowania relacji z klientem.
Poruszamy też kwestie obsługi klienta w kancelarii, wartości mówienia NIE, jak budować prawniczą markę, jakie jest źródło sukcesu kancelarii prawnej, jak też oczywiście – co warto przeczytać.
Aneta Pacek-Łopalewska to niezwykle ciekawa osoba, za którą stoi różnorodna historia. I pisząc ten tekst przyszły mi do głowy słowa, że nasza rozmowa to opowieść o odwadze, o podążaniu własną drogą i nagłych zwrotach akcji.
Kilka ważnych linków:
Zapraszam do słuchania!
***
Tego odcinka podcastu W drodze do kancelarii posłuchasz również na:
***
Podcastu słuchaj też na YouTube:
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }