Rafał Chmielewski

26 października 2023

#084 – Co warto czytać, cz. I – Bartosz Gajek, adwokat

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Jak dobrze wiesz, uwielbiam książki. Nie tylko je kolekcjonuję, ale przede wszystkim czytam. Staram się czytać dużo i jest to dla mnie najlepsza rozrywka.

W zasadzie gdybym mógł czytać, spacerować po lasach i w przerwach pić kawę, to jest bardzo prawdopodobne, że bym był najbardziej szczęśliwym przedstawicielem naczelnych na tym padole.

Aha … lubię też pisać. [np. Pamiętnik Adwokata, Obsługa Klienta w kancelarii]

W każdym razie lubię o książkach też mówić i rozmawiać. W szczególności, kiedy mogę się dodatkowo czegoś nowego dowiedzieć. 

Dlatego od czasu do czasu spotykam się z mec. Bartoszem Gajkiem, krakowskim adwokatem, z którym rozmawiam właśnie o książkach, a dokładnie o tym, czego ciekawego Bartek dowiedział się z kolejnych kart nowych książek. I jak to wpłynęło na działanie jego kancelarii.

A na pewno jest to wiedza warta uwagi, gdyż mój gość do lektury wybiera książki ostrożnie i z rozmysłem. Nie traci czasu na czytanie pozycji, które zwykle trafiają w ręce, ale sięga po takie tytuły, które są rekomendowane przez innych cennych autorów. 

No i właśnie, zgodnie zresztą z zapowiedzią, dziś rozmowa o książkach. Książkach, które nie tylko rozwijają biznes kancelarii, ale robią z czytelnikiem coś więcej.

A co? Tego dowiedziecie się już z naszej rozmowy.

Musiałem ją jednak podzielić na dwie części. Okazało się bowiem, że z wypiekami na twarzy słuchałem Bartka prawie dwie godziny. To trochę za dużo, jak na jeden odcinek podcastu, więc zadecydowałem o podziale na dwie części. Więc dziś część pierwsza, a w kolejnym odcinku część druga.

Dziś posłuchasz o dwóch arcy ciekawych pozycjach, potem zaś o sześciu kolejnych. Na razie tytułów nie zdradzam.

Dla porządku jeszcze dodam, że mec. Bartosz Gajek prowadzi swoją kancelarię adwokacką w Krakowie, prowadzi również blog prawniczy „Na ratunek kreatywnym” i był moim gościem w tym podcaście w odcinkach nr. #023 i #058.

Posłuchaj naszej rozmowy:

***

Posłuchasz również na:

To była pierwszy część naszej rozmowy. Drugiej części posłuchasz w kolejnym odcinku podcastu. 

Przypomnę, że tym razem rozmawialiśmy o książkach pt. 

Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennychMatthew Walker

oraz

Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości Anna Lembke

W szczególności cenne wskazówki, które wyniosłem z tej części rozmowy, to:

1. przyszłość należy do tych, którzy będą umieli moderować swoje własne zachowania, oraz

2. nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na rozwoju w jednym kierunku, ale w wielu kierunkach – tutaj chodzi mi o porównanie do rosołu, który nie może się składać wyłącznie z wody i kury, czy do drzewa, które ma tylko jedną gałąź. 

Zatem bądźmy mądrymi kreatorami własnego życia, co wpłynie także ta rozwój Waszych / Naszych biznesów prawniczych.

***

Podcastu słuchaj również na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: