Jak dobrze wiesz, uwielbiam książki. Nie tylko je kolekcjonuję, ale przede wszystkim czytam. Staram się czytać dużo i jest to dla mnie najlepsza rozrywka.
W zasadzie gdybym mógł czytać, spacerować po lasach i w przerwach pić kawę, to jest bardzo prawdopodobne, że bym był najbardziej szczęśliwym przedstawicielem naczelnych na tym padole.
Aha … lubię też pisać. [np. Pamiętnik Adwokata, Obsługa Klienta w kancelarii]
W każdym razie lubię o książkach też mówić i rozmawiać. W szczególności, kiedy mogę się dodatkowo czegoś nowego dowiedzieć.
Dlatego od czasu do czasu spotykam się z mec. Bartoszem Gajkiem, krakowskim adwokatem, z którym rozmawiam właśnie o książkach, a dokładnie o tym, czego ciekawego Bartek dowiedział się z kolejnych kart nowych książek. I jak to wpłynęło na działanie jego kancelarii.
A na pewno jest to wiedza warta uwagi, gdyż mój gość do lektury wybiera książki ostrożnie i z rozmysłem. Nie traci czasu na czytanie pozycji, które zwykle trafiają w ręce, ale sięga po takie tytuły, które są rekomendowane przez innych cennych autorów.
No i właśnie, zgodnie zresztą z zapowiedzią, dziś rozmowa o książkach. Książkach, które nie tylko rozwijają biznes kancelarii, ale robią z czytelnikiem coś więcej.
A co? Tego dowiedziecie się już z naszej rozmowy.
Musiałem ją jednak podzielić na dwie części. Okazało się bowiem, że z wypiekami na twarzy słuchałem Bartka prawie dwie godziny. To trochę za dużo, jak na jeden odcinek podcastu, więc zadecydowałem o podziale na dwie części. Więc dziś część pierwsza, a w kolejnym odcinku część druga.
Dziś posłuchasz o dwóch arcy ciekawych pozycjach, potem zaś o sześciu kolejnych. Na razie tytułów nie zdradzam.
Dla porządku jeszcze dodam, że mec. Bartosz Gajek prowadzi swoją kancelarię adwokacką w Krakowie, prowadzi również blog prawniczy „Na ratunek kreatywnym” i był moim gościem w tym podcaście w odcinkach nr. #023 i #058.
Posłuchaj naszej rozmowy:
***
Posłuchasz również na:
To była pierwszy część naszej rozmowy. Drugiej części posłuchasz w kolejnym odcinku podcastu.
Przypomnę, że tym razem rozmawialiśmy o książkach pt.
Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych – Matthew Walker
oraz
Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości – Anna Lembke
W szczególności cenne wskazówki, które wyniosłem z tej części rozmowy, to:
1. przyszłość należy do tych, którzy będą umieli moderować swoje własne zachowania, oraz
2. nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na rozwoju w jednym kierunku, ale w wielu kierunkach – tutaj chodzi mi o porównanie do rosołu, który nie może się składać wyłącznie z wody i kury, czy do drzewa, które ma tylko jedną gałąź.
Zatem bądźmy mądrymi kreatorami własnego życia, co wpłynie także ta rozwój Waszych / Naszych biznesów prawniczych.
***
Podcastu słuchaj również na YouTube:
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }