Rafał Chmielewski

09 grudnia 2020

#060 – Prawniczy blog i komunikacja kancelarii prawnej – wywiad z mec. Bartłomiejem Achlerem, adwokatem

Rafal Chmielewski3 komentarze

Bartłomiej Achler - adwokatW tym odcinku podcastu W drodze do kancelarii usłyszysz sporo na temat prawniczego blogowania oraz na temat komunikacji z klientami kancelarii prawnej.

Dzisiaj moim gościem jest pan mec. Bartłomiej Achler – warszawski adwokat. Wspólnie rozmawiamy o różnych sposobach promocji kancelarii prawnej. O wspomnianym już blogu prawniczym, a także o Instagramie, email marketingu oraz podcaście.

Bartłomiej Achler jest odpowiednią osobą do rozmowy na tego rodzaju tematy. Sam bowiem do promocji swoich usług wykorzystuje dwa blogi (Prawnik w szpitalu oraz Prawo dla zdrowia), a także autorski podcast o tytule Prawo dla zdrowia.

Jak wspomniałem, sporo miejsca poświęciliśmy także komunikacji z klientem kancelarii i temu, jak ona powinna wyglądać. Okazuje się bowiem, że prawnicy robią poważne błędy w komunikacji i jest to chyba najczęstsza przyczyna porzucania kancelarii przez klientów. Myślę, że to jest najważniejsza część naszej rozmowy (a temat ten będę kontynuował w kolejnym odcinku podcastu).

weblex Bookkeeping oferta

O czym jeszcze rozmawiamy z mec. Bartłomiejem Achlerem?

O sprzedaży usług prawnych, o obsłudze klienta, o wartości specjalizacji i poleceniach. Mój gość także mówi, jaką ma radę dla początkujących kancelarii prawnych, czego warto unikać na samym początku prawniczej drogi oraz co koniecznie warto przeczytać.

A oprawę muzyczną tego odcinka podcastu stanowi utwór zespołu Kult, pt.: Po co wolność. Kiedy zapytałem mec. Achlera, jaki utwór chciałby usłyszeć w tym podcaście, powiedział, że najchętniej jakąś znaną piosenkę z dyskografii Kultu. A potem naszej rozmowie przysłał mi maila, w którym napisał:

Rafał, jeżeli szukasz pomysłu na utwór „na wejście” to może ten [link]? Bo to jest wartość, która sobie cenię niezwykle.

Link w wiadomości prowadził do właśnie do utworu „Po co wolność”. 

Pomyślałem sobie, że chyba jest to idealny utwór na czas, w którym przyszło nam żyć. Nie mogłem sobie wyobrazić lepszego wyboru. 

Uwaga! W tym odcinku nie ma Poprawnika Kasi. Wiem, że to smutna wiadomoś… 😀 Jeśli chciałbyś, chciałabyś dowiedzieć czegoś od Kasi Solgi w zakresie organizacji kancelarii prawnej, proszę prześlij mi wiadomość z konkretnym pytaniem. Mój adres email znajdziesz w prosty sposób w zakładce Kontakt. 

Oczywiście ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii jest jak zawsze z dumą wspierany przez słoneczny web.lex i  web.lex Bookkeeping oferujący Najwygodniejszą Księgowość Prawniczą na Ziemi. 

Na zakończenie – będę wdzięczny, jeśli pomożesz mi w promocji tego podcastu i zostawisz o nim opinię na aplikacji, z której korzystasz, albo po prostu opowiesz o nim swoim najlepszym znajomym. Dzięki Twojej pomocy dobre prawnicze doświadczenia będą mogły zmieniać naszą całą branżę na lepsze. Hurra! 🙂

Pomocne linki: Instagram, Gotowi na Start, linki do blogów oraz do podcastu podałem już powyżej, Vicarius e-Kancelaria.

A teraz zapraszam Cię do posłuchania naszej rozmowy:

***

Z pewnością warto posłuchać też tego podcastu:

Mec. Jolanta Fiedeń o komunikacji z klientami 

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Tadeusz U 24 lutego, 2021 o 18:09

  To prawda, piosenka „Po co wolność” trafia w punkt. 🙂 Publikują Państwo ciekawe treści, pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz

  Patrycja 26 stycznia, 2022 o 19:53

  Świetny blog i świetny wpis. Ogrom praktycznych wskazówek i porad dla osób, które dopiero rozpoczynają pracę adwokata 🙂 Fajnie posłuchać osób bardziej doświadczonych w tej branży i brać z nich przykład. Może kiedyś, w dalszej przyszłości i mi uda się załapać na taki wywiad 😉

  Odpowiedz

  daria 22 września, 2023 o 17:43

  Bardzo dobry wpis. Ja sama też od jakiegoś czasu rozglądam się za dobrą kancelarią, ponieważ chciałabym doradzić się w kwestii doradztwa podatkowego i w sumie już mam na oku świetną ofertę

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: