Tym razem spotkałem się (jeśli to tak można powiedzieć ) z byłym prawnikiem – adwokatem, który – chociaż wciąż jest wpisany na listę – to jako niewykonujący tego zawodu. Zawiesił swoją działalność adwokacką, po czym rozpoczął nową przygodę swojego życia – został mentorem, coachem i trenerem dla prawników.
Moim gościem w tym odcinku podcastu jest oczywiście Adam Sornek.
Z Adamem, jak się okazało, znamy się już jakiś czas. Wcześniej myślałem, że po raz pierwszy mieliśmy okazję spotkać się w jego podcaście Toga bez wroga (która to rozmowa jest dostępna w sierpniowym odcinku z 2024 roku), jednak mój gość wyprowadził mnie z błędu mówiąc, że wiele lat temu był na spotkaniu, które organizowałem w Katowicach w celu promocji „Pamiętnika Adwokata” – książki o promocji kancelarii za pomocą prawniczego bloga.
Przyznać muszę ze wstydem, że zupełnie nie pamiętam Adama z tego spotkania. Tak sobie myślę teraz, że musiało to być tuż przed jego odejściem z zawodu adwokata. Z pewnością nie przypuszczał wówczas, że czeka go zupełnie niespodziewany zwrot akcji.
W każdym razie spotkaliśmy się teraz, bo byłem niezwykle ciekaw tego, co zmotywowało adwokata Sornka do zawodowej zmiany, oraz czym może pochwalić się obecnie, a więc jak wspiera prawników i prawniczki w rozwoju nie tylko zawodowym, ale też mentalnym.
Bez wątpienia to, że z sukcesami wykonywał swój zawód, dzisiaj czyni go jednym z najbardziej doświadczonych coachów i trenerów w kontekście branży prawniczej. Wie dobrze, co to znaczy stres na sali sądowej, czym jest wyczerpująca rozmowa z klientem, z czym musi się mierzyć prawnik na różnych etapach swojej kariery. Wie również dobrze to, jak radzić sobie z poczuciem wypalenia zawodowego.
Ma nie tylko podbudowę procesową i materialną, ale też psychologiczną i społeczną. Wydaje mi się również, że Adam ma także właściwą osobowość do drogi, którą obecnie podąża. Jest spokojny, cierpliwy, zrównoważony, a przy tym ma dar mówienia prostymi słowami o sprawach, które niejednemu i niejednej z nas na pewno będą wydawać się ulotne i skomplikowane jednocześnie. Potrafi wejrzeć w swojego rozmówcę, aby następnie odpowiednie pytania.
O czym rozmawiamy?
Mam nadzieję, że moja charakterystyka Adama Sornka zaciekawiła Cię na tyle, że chętnie posłuchasz naszej rozmowy.
Nie tylko rozmawiamy o historii i drodze zawodowej Adama, ale także wypytałem go o projekty jego autorstwa, za pomocą których wspiera prawników i prawniczki na zawodowej drodze. Są to między innymi poradnik „Prawniku, wylicz stawkę!”, podcast „Toga bez wroga„, program „Prawnik od nowa”, oraz „Prawnik dobrze zdefiniowany”. Adam prowadzi również prawniczą superwizję, zatem wypytałem go także o to.
Co jeszcze? Zapytałem też Adama o to, od czego by zaczął, gdyby dziś miał budować swoją kancelarię, jako początkujący prawnik i co wg niego należy i warto przeczytać.
Nasza rozmowa to opowieść o walce o szczęście, zdrowie i siebie samego.
Pomocne linki: WWW, LinkedIn, Instagram
Zanim zaczniemy na dobre i jest to autopromocja, że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i radością wspieramy przez wspaniały web.lex Bookkeeping, oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na tej życiodajnej planecie. Ofertę i cennik usług księgowych dla prawników i kancelarii znajdziesz w prosty sposób pod adresem NajwygoniejszaKsiegowoscPrawnicza.pl
***
To koniec naszej rozmowy. Po wyjściu od Adama, jadąc do domu, myślałem o naszym spotkaniu i uprzytomniłem sobie nagle, że w ogóle nie zapytałem go o Fundację Alchemia Zmiany, która jest ważną częścią sornkowego ekosystemu. Nie wiem, jak to się mogło stać, ale może nie ma tego złego – jak to się mówi – bo może będzie okazja do ponownego podcastowego spotkania.
Tego odcinka podcastu W drodze do kancelarii posłuchasz również na:
***
Podcastu słuchaj też na YouTube:
***
Posłuchaj również odcinków:
- Zmiana zawodu prawniczego – wywiad z Patrycją Balicką, psychoterapeutką, wcześniej prawniczką
- Wypalenie zawodowe w kancelarii – wywiad z Magdaleną Górą, terapeutką i prawnikiem
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }