Rafał Chmielewski

27 września 2019

#040 – Kancelaria korporacyjna czy jednoosobowa? Oto jest pytanie! – wywiad z mec. Agnieszką Wernik

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Agnieszka Wernik - adwokatDzisiejszy odcinek podcastu jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po pierwsze jest to odcinek numer 40! Tak! Można powiedzieć, że 40 odcinków minęło jak jeden dzień… Po drugie, ten odcinek był – jest – nagrywany w dużej części na zupełnie nowym sprzęcie. Dotychczas korzystałem z jednego mikrofonu Blue Yeti Pro – który ma swoje zalety, ale ma także wady. Od dziś natomiast są to dwa mikrofony firmy Rode o nazwie PodMic. Dwa, ponieważ jeden jest dla mnie, a drugi dla mojego gościa. Taka zmiana powinna dać lepsze brzmienie, wyraźniejsze słowa, ale też głębszą intymność odbioru. 

Po trzecie wreszcie, w tym odcinku po raz pierwszy są… dwa wywiady! A w zasadzie zanim posłuchasz wywiadu głównego na chwilę zatrzymamy się na temacie organizacji kancelarii prawnej z Kasią Solgą, autorką bloga Jak prowadzić kancelarię  oraz moim gościem w 13 odcinku tego podcastu. Kasia Solga zagości w tym podcaście na nieco dłużej w cyklu ProPrawnik Kasi. Mam nadzieję, że taki zabieg urozmaici nieco podcast W drodze do kancelarii, i że przede wszystkim będzie to dla Ciebie ciekawsza formuła.

Ale wracając do głównego wątku …

Moim dzisiejszym gościem jest pani mec. Agnieszka Wernik, adwokat, prowadząca swoją kancelarię w Warszawie, autorka bloga Naruszenie dóbr osobistych i zniesławienie. Agnieszka w pewnym okresie swojego życia opuściła korporacyjną kancelarię i założyła własną, jednoosobową kancelarię. Czy żałuje tego kroku? Odpowiedź usłyszysz za kilka minut. 

weblex Bookkeeping oferta

Podczas naszej rozmowy rozmawialiśmy jeszcze o tym, jakie ryzyka wiążą się z pracą w dużej kancelarii i jakie zalety ma praca na swój rachunek. Wspomnieliśmy trochę temat delegowania zadań, mówiliśmy o tym, jak i czy w ogóle myśleć o konkurencji. Poruszyliśmy również temat bloga prawniczego i innych, często zapomnianych sposobów promocji kancelarii prawnej . Mówiliśmy też o ponadczasowości treści w blogu i jaki sposób możesz znaleźć na to, aby pisać bardziej zrozumiałe treści.

W podcaście rozmawiamy również dużo o hejcie. Zapytałem też oczywiście panią mec. Wernik jaką radę ma dla początkujących prawników, jakie ma podejście do obsługi klienta, co myśli o specjalizacji kancelarii, co warto przeczytać oraz jak rozwijać początkującą kancelarię prawną. Jestem przekonany, że wiele z spostrzeżeń mec. Agnieszki Wernik będzie dla Ciebie cennych.

W podcaście wspomnieliśmy o Pamiętniku Adwokata, blogu Przepraszam nie wystarczy, oraz książce Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka.

Podcast W drodze do kancelarii jest słonecznie wspierany z dużym sercem przez web.lex 🙂

Zapraszam!

*****

Posłuchaj podcastów z serii web.lex LAB:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: