Rafał Chmielewski

18 czerwca 2019

#035 – Zatrudnianie w kancelarii prawnej – Seminarium web.lex LAB

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Zatrudnianie w kancelarii prawnej - sala konferencyjnaW dzisiejszym odcinku podcastu przygotowałem dla Ciebie nagranie z seminarium, które jest jednym z cyklów seminariów web.lex LAB, podczas których rozmawiamy z innymi prawnikami o różnych zagadnieniach dotyczących biznesu prawniczego. Tym razem tematem seminarium było tytułowe: Zatrudnianie w kancelarii prawnej.

Zatrudnianie jest trudną sztuką. Mam na myśli to, że prawidłowe zatrudnianie kolejnych członków zespołu jest procesem skomplikowanym. Wymaga pracy, wiedzy i doświadczenia. Ale jest to zarazem kluczowy czynniki rozwoju zespołu – bez dodatkowych rąk do pracy nie da się przecież rozwinąć żadnej organizacji – w tym przecież także kancelarii prawnej. 

Zatrudnienie osoby właściwej, czyli takiej, która będzie chciała budować razem z Tobą Twoją kancelarię jest trudne i ryzykowne. Z tego powodu często albo robi się to źle, albo nie podejmuje się tego ryzyka. Oczywiście niektórzy prawnicy nie chcą wcale powiększać swojego zespołu i wolą pracować samodzielnie (co jest przecież zupełnie normalne), ale jeśli nie dotyczy to Ciebie, to bez wiedzy z zakresu zatrudniania zapewne mógłbyś to robić znacznie lepiej. A złe zatrudnienie to nie tylko koszty, ale też ogromna strata czasu i hamulec rozwoju. Może nawet na długie lata. 

Nie da się zbudować dobrego i solidnego zespołu bez prawidłowego toku rekrutacji. A tego z kolei nie warto się uczyć na swoich błędach. Dlatego zachęcam Cię do posłuchania o moich doświadczeniach rekrutacyjnych i licznych wątpliwościach, które pojawiały się podczas seminarium.

Jestem gorącym zwolennikiem pewnego procesu rekrutacji, który nie tylko dobrze sprawdza się w web.lex ale także w kancelariach prawnych, z którymi na codzień współpracujemy. A nauczył mnie tego jeden z najzdolniejszych przedsiębiorców, których miałem zaszczyt poznać, i z którego wiedzy i doświadczenia stale korzystam – Paweł Królak. Paweł obecnie prowadzi firmę szkoleniową Coraz Lepsza Firma, na której stronie www znajdziesz Program Rozwoju Firmy, który bardzo BARDZO Ci polecam (znam kilka kancelarii, które z tego szkolenia korzystają).

Książki, o których wspominam w nagraniu to: Simon Sinek – Leaders eat last, Laszlo Bock – Praca rządzi, Ken Blanchard – Sekret. Tajemnica wielkich liderów, Hal F. Rosenbluth – Po drugie klient.

Zapraszam Cię do posłuchania i wyciągnięcia swoich własnych wniosków! 🙂

*****

 

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: