Rafał Chmielewski

22 sierpnia 2022

#075 – E-mail marketing w kancelarii prawnej – wywiad z Szymonem Kwiatkowskim z Marketing Prawa

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Szymon KwiatkowskiW tym odcinku podcastu jest mała zmiana. Goszczę bowiem byłego prawnika, który pewnego dnia pomyślał, że prawnikiem nie chce być i zaczął świadczyć usługi marketingowe i biznesowe dla kancelarii prawnych. I robi to już kilkanaście lat, osiągając sporo sukcesów na tym polu. 

Moim gościem jest Szymon Kwiatkowski, właściciel agencji Marketing Prawa, zajmującej się właśnie marketingiem oraz PR-em kancelarii prawnych. 

Zaprosiłem Szymona do rozmowy gdyż chciałem pogadać o bardzo starym narzędziu marketingowym, które – tak uważam – jest w bardzo niewielkim stopniu wykorzystywane przez prawników i kancelarie prawne. 

A mam na myśli…

E-mail marketing, czyli powszechnie znany newsletter 

Nie angażowałbym Szymona i jego czasu, gdyby nie to, że Szymon w swojej agencji wdraża kampanie e-mail marketingowe, zatem sporo na ten temat wie. A ponadto uważam, że prawnicy powinni łaskawszym okiem spojrzeć na e-mail marketing.

U zarania internetu e-mail marketing był jednym z niewielu narzędzi marketingu i promocji.

Wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych wielu zaczęło wieszczyć schyłek i upadek tej formy komunikacji. Tym bardziej, że wiele firm faktycznie zaczęło spamować konta mailowe swoich odbiorców.

E-mail marketing przetrwał jednak próbę czasu i dziś jest jedną z najlepszych form kontaktu z klientami i potencjalnymi klientami. Wymagającą, ale bez wątpienia wartą uwagi. 

Warto zatem bliżej przyjrzeć się e-mail marketingowi i posłuchać tego, co Szymon Kwiatkowski ma do powiedzenia.

O czym rozmawiamy?

 • co to jest e-mail marketing
 • jak można zorganizować najprostszy e-mail marketing w kancelarii 
 • jakie są największe wartości e-mail marketingu
 • jak zmotywować ludzi do zapisywania się na newsletter
 • jak często wysyłać wiadomości do subskrybentów
 • dlaczego ważna jest regularność w wysyłce maili
 • czy da się sprzedawać sługi prawne za pomocą e-mail marketingu
 • jak rozpocząć e-mail marketing w kancelarii 
 • z jakich narzędzi warto korzystać
 • jak w praktyce wykorzystywać zbierane dane
 • i o kilku innych rzeczach

Zapraszam Was do posłuchania kolejnego odcinka podkastu!

***

Dodam oczywiście jeszcze, że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą wspierany przez web.lex Bookkeeping oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na tej pięknej Ziemi. Ofertę księgowości kancelarii prawnej znajdziesz w prosty sposób na stronie Najwygodniejsza Księgowość Prawnicza .pl

***

Szymon Kwiatkowski był moim gościem już drugi raz. Po raz pierwszy rozmawialiśmy w odcinku nr 14 o promocji kancelarii prawnej.

UWAGA – podkastu W drodze do kancelarii możesz słuchać na wszystkich aplikacjach, które służą do wygodnego słuchania podkastów, a także na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: