Rafał Chmielewski

11 lutego 2020

#049 – Wywiad z panią mec. Jolantą Fiedeń o komunikacji z klientami w kancelarii prawnej

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Jolanta Fiedeń - radca prawny warszawaW dzisiejszym podcaście rozmawiam z panią mec. Jolantą Fiedeń, warszawskim radcą prawnym. Pani Mecenas podchodzi do wykonywania swojego zawodu i do swoich klientów z bardzo, BARDZO dużą dozą empatii. A jednym z kluczowych elementów jej sukcesów jest wyjątkowa, przemyślana i świadoma komunikacja. 

Z tego właśnie powodu o komunikacji rozmawiamy bardzo dużo.

Mnie samego tematyka ta niezwykle interesuje. Co więcej, uważam komunikację za jeden z najważniejszych elementów promocyjnych w kancelarii prawnej, a także kluczowy składnik budowania Kultury Organizacyjnej, o której rozmawiałem z mec. Wojciechem Wawrzakiem w podcaście nr #048. 

Z panią Jolantą Fiedeń rozmawiamy zatem o tym, czym w swojej istocie jest komunikacja, dlaczego jest tak bardzo ważna, co jest przyczyną nieporozumień, jakie są warstwy komunikacji z klientem i jakie mają znaczenie, jak ważne dla prawidłowej komunikacji są określone cechy osobowości, czym w swojej istocie jest Relacja, dlaczego dbałość o siebie samego jest niezwykle ważna dla komunikacji. 

Rozmawiamy też o tym, dlaczego wypoczynek jest także pracą i w zakresie obowiązków każdego z nas, jak być dobrym słuchaczem i dlaczego ma to ogromne znaczenie, po jaką usługę tak naprawdę przychodzi klient, jak media społecznościowe pomagają w budowie kancelarii prawnej i w jaki sposób wykorzystać Instagram do promocji kancelarii, oraz co dokładnie wpływa na polecenia. 

Z naszej rozmowy dowiesz się również, jak znaleźć sens w wykonywaniu zawodu prawnika.

Jestem ogromnym fanem mądrej komunikacji dlatego cieszę się, że z kimś tak doświadczonym w tym temacie mogłem się spotkać i porozmawiać. Dodam, że w żadnej mierze nie wyczerpaliśmy tego tematu, dla którego zdecydowanie lepszym formatem byłaby grubsza książka. A jeśli podcast, to całkowicie odrębna seria, a nie jeden odcinek. 

Zanim posłuchasz mojej rozmowy z Jolantą Fiedeń, wcześniej posłuchasz kolejnego odcinka PoPrawnika Kasi, czyli Katarzyna Solga o organizacji kancelarii prawnej. W tym odcinku Kasia opowiada na przykładzie własnej kancelarii o tym, jak motywować pracowników do uzupełniania danych w programie do zarządzania kancelarią prawną. Chyba w każdej kancelarii taki problem występuje – jestem pewien, że się ze mną zgodzisz. Posłuchaj zatem, co na ten temat ma do powiedzenia Kasia Solga (jak dobrze pamiętasz Kasia prowadzi świetny blog Jak prowadzić kancelarię).

Nawiasem mówiąc, jeśli już na tapecie jest program do zarządzania kancelarią prawną, to zdecydowanie polecam Ci program Vicarius e-kancelaria – w moim przekonaniu jedyny warty uwagi system tego typu, nie tylko pod względem rozwiązań ale również wyjątkowej obsługi klienta.

A zatem najpierw PoPrawnik Kasi Solgi a następnie pani mec. Jolanta Fiedeń. A ja dodam że podcast W drodze do kancelarii jest z radością wspierany przez słoneczny i najlepszy web.lex. Zapraszam! 

Pomocne linki: mec. Jolanta Fiedeń na Instagramie, Potęga teraźniejszości, Pamiętnik Adwokata.

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: