Rafał Chmielewski

20 lutego 2020

#050 – Studia prawnicze i praktyka adwokata w Nowym Jorku – wywiad z mec. Anną Radke

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Anna Radke - adwokat

Dzisiaj gościem mojego podcastu jest osoba odważna, nietuzinkowa, zdobywca wręcz – albo raczej zdobywczyni, bo jest to kobieta, niezwykła, silna, posiadająca bardzo szerokie horyzonty, prawniczka – pani mecenas Anna Radke – nowojorski adwokat.

Od dłuższego czasu kontakt z panią mecenas mam za pomocą Instagrama. Wielokrotnie umawialiśmy się na wywiad w podcaście. Co więcej, nawet spotkaliśmy się jakiś czas temu wieczorem na uniwersytecie Warszawskim, gdzie miała ona wykład dla studentów studiów prawniczych, jednak wciąż coś stawało nam na przeszkodzie, aby tę rozmowę nagrać. Ostatecznie jednak udało nam się razem zgrać i w sobotę – popołudniu tutaj, a rankiem w Nowym Jorku, połączyliśmy się za pomocą Messengera i nagraliśmy baaardzo interesującą rozmowę na temat studiów prawniczych w USA oraz praktyki prawniczej po tamtej stronie wielkiego oceanu.

Rozmawialiśmy między innymi o tym, jak wygląda studiowane i nauka prawa w USA, na czym polega sokratejska metoda nauki, jak wygląda mentoring prawniczy w USA i jak tamtejsi prawnicy siebie nawzajem wspierają, czy prawnik z Polski może zostać prawnikiem amerykańskim i w jaki sposób, o czym uczą się studenci studiów prawniczych podczas zajęć z tzw. prawniczenia, czy prawnicy amerykańcy wciąż prowadzą prawnicze blogi, co to znaczy connecting the dots i jak ta metoda pomaga zdobywać klientów, jak prawnicy z USA promują swoje kancelarie oraz czy sztuczna inteligencja zastąpi kiedyś prawnika.

Pani Anna Radke podpowie też, jaką ma radę dla początkujących kancelarii prawnych oraz czego nie warto robić. 

Nawiasem mówiąc … Tak, to już jest odcinek 50 i łza się w oku kręci, kiedy przypomnę sobie nagrania pierwszego odcinka, z panią mec. Anetą Kułakowską. Nie wiem kto z nas wtedy był bardziej zestresowany. Ja na pewno tak. W zasadzie bez doświadczenia próbowałem zrobić podcast na miarę swoich możliwości. Jak wyszło? Nie mnie to oceniać, ale na pewno w miarę upływu czasu nabierałem większego doświadczenia i dziś, chociaż wciąż jestem świadom tego, że wiele jest to poprawienia, nagrania się znacznie lepsze niż na początku.

Tak więc każdemu swojemu gościowi niezmiernie dziękuję, bo każdy z nich pozwalał mi się uczyć i doskonalić i wykazywał się ogromną dozą cierpliwości. No i oczywiście dziękuję Tobie! Bo gdyby nie TY, to tego podcastu i tej bez wątpienia fantastycznej przygody by nie było. Dziękuję!

Zapraszam Cię zatem do posłuchania 50 odcinka podcastu, a ja dodam tylko, że podcast W drodze do kancelarii jest jak zawsze słonecznie wspierany przez wyjątkowy web.lex! 

Zapraszam!

Pomocne linki: Instagram, LinkedIn, prof. Barbara Kolsun

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: