Rafał Chmielewski

18 marca 2020

#051 – Wywiad z Katarzyną Solgą o wartości spotkań Mastermind

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Katarzyna Solga Bywają sytuacje, w których masz wrażenie, że nie wiesz, co dalej. Chętnie byś z kimś pogadał. Najlepiej z kimś, kto Cię najlepiej zrozumie, czyli z innym prawnikiem. Ale nie wiesz, czy to dobry pomysł. Bo przecież zadanie pytania może świadczyć o Twojej słabości, niewiedzy, braku doświadczenia. 

A może po prostu nie wierzysz, że ktoś inny może Ci pomóc. Że pomoże Ci rozwiać Twoje wątpliwości i odpowiedzieć na pytania, które w sobie nosisz. 

A może po prostu zwyczajnie obawiasz się tego, że podczas rozmowy zdradzisz zbyt wiele swojej konkurencji, która potem to skrupulatnie wykorzysta przeciwko Tobie.

My, przedsiębiorcy, w tym przecież także prawnicy, jesteśmy bardzo często samotni ze swoimi problemami Dotyka to właśnie nie tylko prawników, ale w ogóle przedsiębiorców. W zasadzie niczego przecież nie omówisz z kimś, kto nigdy nie wszedł to tej rzeki. Z małżonkiem? Z przyjacielem? Nawet jeśli mają szczere i dobre chęci to nie mają doświadczenia i nie znają kontekstu Twoich działań. Możesz czasem poczytać to, czy owo, ale to również nie rozwiąże wszystkich zagadek łączących się z prowadzeniem działalności gospodarczej w Twojej konkretnej sytuacji. 

Samotność wśród przedsiębiorców dostrzeżono już jakiś czas temu i dlatego wymyślono dosyć skuteczny sposób radzenia sobie z tym. Sposób, który nie tylko rozwiązuje ten problem, ale także pomaga firmom rozwijać się znacznie szybciej i bezpieczniej. Tę metodę można i warto również zastosować w praktyce adwokata, radcy prawnego czy innego zawodu prawniczego.

Są to tzw. spotkania Mastermind. Czyli spotkania przedsiębiorców, mające na celu wzajemne wsparcie, motywację i pomoc sobie nawzajem. Ideał dla każdego z nas.

Więcej o spotkaniach Mastermind opowie mój dzisiejszy gość Katarzyna Solga, która w takich grupach uczestniczy regularnie, a także je tworzy i moderuje. Ma spore doświadczenie i dużo wie na ten temat.

Kasię na pewno kojarzysz już z obecnego w tym podcaście cyklu Poprawinik Kasi, w którym opowiada o różnych aspektach organizacyjnych kancelarii prawnej, a także z bloga pt. Jak prowadzić kancelarię. Jako że dziś Katarzyna Solga jest moim gościem głównym, to kolejnego odcinka Poprawnika nie ma  – będzie w następnym odcinku podcastu.

Wspólnie z Katarzyną Solgą rozmawiamy o:

 • Co to jest Mastermind i dlaczego warto w nim uczestniczyć?
 • Po co przedsiębiorcy Mastermind?
 • Kto powinien korzystać z uczestnictwa w takiej grupie?
 • Jak znaleźć grupę Mastermind?
 • Czy lepszy jest Mastermind prawniczy czy z innymi przedsiębiorcami?
 • Jak liczna powinna być grupa?
 • Jak często powinna się zbierać?
 • … oraz o kilku innych ciekawych rzeczach. 

Zapraszam Cię do posłuchania naszej rozmowy i oczywiście do aktywności w grupie Mastermind! Jestem przekonany, że tak jak w wielu innych przypadkach, tak i w Twoim będzie to dla Ciebie przełomowa zmiana na lepsze. 

***

Jeszcze mała autoreklama – jak wiesz, od jakiegoś czasu obecna jest w naszej web.lex’owej grupie Fundacja. Jej celem statutowym jest wsparcie prawniczych rodzin, które z różnych powodów borykają się z losem. Fundacja ma łączyć prawników, którzy chcą i mogą pomóc z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Działa od kilku miesięcy i do dziś wsparła już dwie osoby łączną kwotą kilkunastu tysięcy złotych.

Obecnie prowadzimy zbiórkę na rzecz małej Mii, córki pani mec. Natali Papierz-Kurtudlu, która wymaga terapii genowej w USA.

Zachęcam Cię zatem do regularnego wsparcia naszej Fundacji, a w zasadzie nie Fundacji, ale celów, jakie ona realizuje (zrobisz to na przykład tutaj). Jeśli każdy z nas poświęci swoje pięć złotych miesięcznie i taką – w sumie niewielką – kwotą zasili konto Fundacji, wówczas będziemy mogli pomóc bardzo dużej liczbie prawniczych rodzin. Fundację web.lex znajdziesz pod adresem www.Fundacja.web-lex.pl albo wpisując jej nazwę w wyszukiwarkę.

***

Z zatem… niech ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii wspiera z radością Fundacja web.lex ! 🙂 

Zapraszam Cię gorąco posłuchania!

***

Kasia była już wcześniej gościem mojego podcastu w odcinku nr #013 – posłuchaj tutaj>>

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: