Rafał Chmielewski

15 maja 2022

#069 – Szkoła Dobrego Prawa – wywiad z założycielkami – mec. Martą Tomkiewicz i mec. Karoliną Kuszlewicz

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Szkoła Dobrego Prawa to szkoła założona przez dwie adwokatki

W tym odcinku podcastu występują 3 osoby: prowadzący oraz dwóch gości, a dokładniej – dwie gościnie: pani mec. Marta Tomkiewicz oraz pani mec. Karolina Kuszlewicz – obie z tytułem zawodowym adwokata. Założycielki Szkoły Dobrego Prawa.

Pani Marta i pani Karolina założyły szkołę, w której uczą prawników tego, czego nie mieli oni okazji nauczyć się podczas studiów oraz w trakcie aplikacji.

A czego dokładnie? O tym właśnie jest nasza rozmowa, którą poświęciliśmy głównie właśnie Szkole Dobrego Prawa.

O czym jeszcze rozmawiamy?

Obie adwokatki to osoby z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeinu własnej praktyki prawniczej i to z sukcesami, zatem nie mogło zabraknąć tematów typowych dla podcastu W drodze do kancelarii.

Rozmawiamy więc o składnikach sukcesu kancelarii prawnej, o obsłudze klienta, obie panie zdradzają jaką mają radę dla początkujących kancelarii, rozmawiamy o wartości specjalizacji prawniczej, o poleceniach i jak o nie dbać, a także między innymi o promocji kancelarii.

Gorąco Cię zachęcam do posłuchania naszej rozmowy!

Dodam wcześniej, jak zawsze, że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i z radością wspierany przez słoneczny web.lex Bookkeeping, oferujący Najwygodniejszą Księgowość Prawniczą na Świecie – szczegóły oferty księgowej znajdziesz w prosty sposób na tej stronie.

Pomocne linki: Szkoła Dobrego Prawa, Instagram, Facebook

Podcastu posłuchasz poniżej oraz na wszystkich aplikacjach, jak Apple Podcasts, Google Podcasts oraz Spotify! 🙂

***

Wg mnie inicjatywa Szkoły Dobrego Prawa jest godna uwagi i godna polecenia, gdyż rzeczywiście jest tak, że brakuje nam umiejętności tzw. miękkich. Przez co rozumiem wiedzę na temat szeroko rozumianej psychologii człowieka. 

To, co zaznaczyły moje rozmówczynie, że w całym toku edukacji prawniczej nie porusza się tematu emocji i emocjonalności, jest przecież całkowitą prawdą. A nie jest to temat z serii bajek o żelaznym wilku, ale całkowicie realny problem.

Emocje dotyczą nam w każdej chwili życia. Dotyczy to nas, prawników, ale też naszych klientów. Nie funkcjonujemy inaczej, niż jako istoty przede wszystkim emocjonalne. Jeśli ktoś myśli inaczej, to jest po prostu niedouczony, albo w wielkim błędzie. 

O emocjach powinniśmy się uczyć, albo dokształcać samodzielnie w tym zakresie. Dlatego dobrze, że Marta Tomkiewicz i Karolina Kuszlewicz starają się tę lukę w edukacji prawniczej wypełnić. Trzymajmy kciuki, aby idea ta szybko rosła.

Być może warto będzie się spotkać ponownie, aby porozmawiać i kolejnych doświadczeniach Szkoły Dobrego Prawa.

***

Inne wywiady, które warto polecić:

Wypalenie zawodowe w kancelarii

W drodze do kancelarii wyspecjalizowanej

O komunikacji z klientem

***

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: