Rafał Chmielewski

27 listopada 2019

#044 – Wywiad z mec. Marcinem Janiakiem (@PrawnikWbiegu) o rozwoju kancelarii, działalności charytatywnej i bieganiu

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Prawnik w bieguW dzisiejszym odcinku podcastu W drodze do kancelarii moim i Twoim gościem jest radca prawny, pan mec. Marcin Janiak. Znany szerzej jako – Prawnik w biegu.

Od dłuższego czasu zabiegałem o rozmowę z moim gościem, jako że bardzo bliska mi jest idea, którą kieruje się również pan Mecenas. A chodzi mi o ideę szerzenia dobra na tym pięknym świecie. Okazuje się bowiem, że robiąc coś dobrego można świetnie rozwijać kancelarię (i każdy inny biznes). A czynienie dobra nie musi wcale oznaczać braku czasu i pieniędzy, a wręcz całkowicie przeciwnie!

W moim głębokim przekonaniu bowiem dobro ma tendencję do powracania i mnożenia się. Wiele razy doświadczałem tej filozofii na własnej skórze, ale także widziałem to w praktyce wielu dobrych prawników. Kancelaria pana Marcina Janiaka, mojego dzisiejszego gościa, jest jednym z tych przykładów.

Obecność w tym odcinku podcastu gościa o takim podejściu do swojej praktyki prawniczej idealnie zbiega się z pewnym faktem, o którym muszę Ci powiedzieć. Otóż od listopada 2019 roku swoją zdolność operacyjną osiągnęła nasza fundacja. Fundacja web.lex, której celem jest finansowe wsparcie prawników i prawniczych rodzin w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach życiowych, takich jak choroba, wypadek, itd. 

Powołaliśmy do życia Fundację, ponieważ od długiego czasu wspieraliśmy różne inicjatywy tego rodzaju, natomiast to samo można robić bardziej efektywnie, z większym zasięgiem oraz wyższymi kwotami wsparcia za pomocą organizacji, jaką jest fundacja. Ponadto nie ma w naszej branży podobnego podmiotu, który by łączył prawników, którzy chcą i mogą pomóc, z prawnikami którzy tej pomocy potrzebują. Mam więc nadzieję, że ta luka zostanie wypełniona… 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Fundacji web.lex i np ją wesprzeć, do czego oczywiście Cię gorąco zachęcam, to zajrzyj na stronę Fundacja.web-lex.pl

No ale wracając do naszego gościa, pana mec. Marcina Janiaka… W trakcie naszej rozmowy rozmawialiśmy o różnicach w pracy na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, oraz na własny rachunek. O dywersyfikacji ryzyka w biznesie kancelarii prawnej. O tym, jak budować kancelarię prawną robiąc dobre rzeczy i zmieniając świat na lepsze (czego mój gość jest tego najlepszym przykładem).

Rozmawialiśmy też o tym, że marzenia się nie spełniają, ale się je spełnia. O wdzięczności. O istotności ruchu fizycznego w kontekście pracy w biurze. Także o wykorzystaniu mediów społecznościowych, budowie relacji, obsłudze klienta, dlaczego warto się łączyć na samym początku prawniczej drogi, o poleceniach i promocji kancelarii prawnej a także innych ciekawych i wartościowych rzeczach.

W tym odcinku podcastu zgodnie z tradycją posłuchasz też krótkiego fragmentu rozmowy z Katarzyną Solgą o organizacji kancelarii prawnej, czyli PoPrawnik Kasi. Tym razem Kasia opowie o pewnym sprytnym programie, który pozwala na konwersję zdjęć do formatu PDF – idealne narzędzie dla każdego prawnika i każdej kancelarii. 

Zapraszam Cię serdecznie!

Dodam jak zwykle, że podcast W drodze do kancelarii jest słonecznie wspierany przez web.lex oraz od dzisiaj także przez Fundację web.lex.

Pomocne linki: Prawnik w biegu na Instagramie, Facebooku, Fundacja „Podaj Dalej”, Adwokat diabła, Liderzy jedzą ostatni, Fundacja web.lex, Jak prowadzić kancelarię, Aktomat.

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: