Rafał Chmielewski

06 grudnia 2019

#045 – Podcast prawniczy – Nagranie comiesięcznego seminarium web.lex LAB

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Promocja kancelarii prawnej

Dzisiaj nie mam dla ciebie wywiadu, które są główną osią podcastu, ale przygotowałem nagranie z seminarium, które prowadzę raz w miesiącu w ramach comiesięcznego cyklu seminariów web.lex LAB. 

Seminarium o którym mówię, miało miejsce pod koniec listopada 2019 roku i dotyczyło prawniczego podcastu. Z grupą prawników rozmawialiśmy o:

 • strategii podcastu 
 • sprzęcie czyli o mikrofonach, rekorderach, itp.
 • różnicach pomiędzy monologiem i wywiadem i jakie są zalety i wady monologu oraz wywiadu.
 • poruszaliśmy także temat oprogramowania, hostingu i aplikacji, a także…
 • w jaki sposób podcast można promować.

Na samym końcu spotkania wspomnieliśmy jeszcze o wideo prawniczym, o kulturze organizacyjnej, a także o tym, jakie przełożenie na klientów ma podcast.

Seminaria z cyklu web.lex LAB odbywają się raz w miesiącu i są całkowicie bezpłatne. Jeśli chcesz się dowiedzieć szczegółów o terminach i tematach kolejnych spotkań zajrzyj na stronę www.LAB.web-lex.pl 

Gorąco Cię zachęcam do zapisania się na seminarium dot. któregoś z interesujących Cię zagadnień. To, co możesz posłuchać w tym podcaście, to tylko skromne fragmenty i tylko to, co ja sam opowiadam. Natomiast pomiędzy moimi monologami odbywają się żywe i pouczające dyskusje. Do tego seminaria zaczynam od swobodnej rozmowy o książkach, które warto czytać oraz od dyskusji nad codziennymi wyzwaniami, jakie czekają na każdego z nas w kancelarii prawnej. 

Do końca tego roku spotkamy się jeszcze w grudniu i wtedy porozmawiamy sobie o storytellingu w kancelarii prawnej, jako skutecznego narzędzia promocji. 

Zanim jednak posłuchasz relacji z seminarium web.lex LAB o prawniczym podcaście, moim i Twoim gościem będzie, tradycyjnie już, Katarzyna Solga, autorka bloga Jak prowadzić kancelarię, [profil bloga na FB] w tradycyjnym już cyklu Poprawnik Kasi. A więc garść wiedzy o organizacji kancelarii. W kolejnym odcinku Poprawnika Kasia opowie o niszczarkach dokumentów. Czyli na co musisz zwrócić uwagę dokonując zakupu takiego urządzenia do swojej własnej kancelarii.

Zatem najpierw Katarzyna Solga w Poprawniku Kasi, a po pięciu minutach sekrety prawniczego podcastu!

Pomocne linki:

***

Pozostałe podcasty z cyklu web.lex LAB – tutaj >>

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: