Rafał Chmielewski

31 grudnia 2019

#046 – Storytelling prawniczy – Fragmenty seminarium web.lex LAB

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Promocja kancelarii prawnejW tym odcinku podcastu ponownie nie mam dla Ciebie wywiadu, które są główną nicią tego podcastu, ale jestem przekonany, że i ten odcinek będzie dla Ciebie arcyinteresujący. Przygotowałem bowiem nagranie seminarium, które prowadzę raz w miesiącu w ramach cyklu seminariów web.lex LAB. 

Seminarium o którym mówię, miało miejsce 18 grudnia 2019 roku i dotyczyło prawniczego storytellingu. Z grupą prawników rozmawialiśmy o tym:

 • co to są historie,
 • dlaczego warto umieć je opowiadać i jak to robić,
 • jak historie wpływają na budowę marki kancelarii i relacji z klientami,
 • jak historie budują więzi w zespole,
 • w jakich sytuacjach warto historiami się posługiwać,
 • jaka jest konstrukcja dobrej opowieści prawniczej, oraz
 • jak storytelling wykorzystać w blogu prawniczym.

Z pewnością ten temat Cię żywo zainteresuje. W moim przekonaniu tej umiejętności, czyli umiejętności opowiadania historii, brakuje nam prawnikom i jeśli coś może promować nasze prawnicze zawody to nie zrobi tego billboard z osławioną sową i sępami, ale właśnie każdy z nas, opowiadając dobre historie. Na przykład w blogu ale… nie tylko tam. 

Posłuchaj o storytellingu, uzupełnij wiedzę w – niestety – nielicznych lekturach na ten temat i stosuj w swojej kancelarii. 

Zanim posłuchasz relacji z seminarium web.lex LAB o storytellingu prawniczym, moim i Twoim gościem będzie, tradycyjnie już, Katarzyna Solga, autorka bloga Jak prowadzić kancelarię, w tradycyjnym już cyklu Poprawnik Kasi. W tym odcinku Poprawnika Kasia opowie o tym, dlaczego mądra kancelaria powinna mieć osobny adres e-mail na faktury kosztowe. Dlaczego to jest ważne oraz jakie płyną z tego korzyści związane z oszczędnością czasu, obiegiem dokumentów, oraz bezpieczeństwem.

Zatem najpierw Katarzyna Solga w Poprawniku Kasi, a po dosłownie paru minutach sztuka opowiadania prawniczych historii.

Zapraszam Cię serdecznie!

Dodam tylko, że podcast W drodze do kancelarii jest z radością wspierany przez słoneczny web.lex!

***

Pozostałe nagrania seminariów web.lex LAB znajdziesz tutaj >>

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: