Rafał Chmielewski

31 grudnia 2019

#047 – Podsumowanie roku 2019 i plany na kolejny rok – Promocja kancelarii w 2020 roku – Budowa marki kancelarii

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Dziś jest 31 grudnia 2019 roku. Jutro już zmieni się data w naszych kalendarzach. Jest to także idealny czas na podsumowania a także robienie noworocznych planów. Czy Ty takie plany robisz? Ja tak. Jeśli nie robisz to, gorąco Cię do tego zachęcam nawet, kiedy planowanie nie leży w Twojej naturze. 

W sekrecie Ci powiem, że w mojej naturze robienie planów zdecydowanie nie leży. Ale plany na następny rok… zawsze robię. Nie jest to nic szczegółowego. To po prostu pewne rzeczy, albo rzecz, na której chcę się skupić w nadchodzących miesiącach. Pomaga mi to w koncentracji, a także w byciu wystarczająco asertywnym.

Zachęcam Cię do zrobienia planu. Sam się zdziwisz pod koniec kolejnego roku, jak wielki ma to sens. 

Koniecznie zapisz wszystko na kartce. I koniecznie zapisz jedną, dwie czy trzy rzeczy. Nie za dużo. Lepiej bowiem zrobić jedną rzecz na 100 procent niż 10 na 10 procent. 

(Możesz skorzystać z tego unikalnego systemu Year Compass).

Kończący się właśnie rok był dla mnie bardzo dobry. Pod względem zawodowym udało mi się założyć i zainicjować działalność naszej Fundacji. Fundacja web.lex wspiera prawnicze rodziny w trudnej sytuacji – jak choroba, wypadek, itd. Łączy prawników, którzy chcą i mogą pomóc z tymi, którzy tej pomocy potrzebują.

Drugą dużą rzeczą, jaką zrobiłem w tym roku, to ostatecznie zainicjowałem działalność naszej nowej spółki – web.lex Bookkeeping sp. z o.o.. Nasza nowa spółka to najwygodniejsza księgowość dla początkujących kancelarii prawnych. Dlaczego najwygodniejsza?

Ponieważ nie tylko nie musisz się ruszać z kancelarii żeby dostarczyć swoje dokumenty księgowej, nie tylko w 3 sekundy dostaniesz pomoc w zakresie tego, jak zafakturować to czy owo, ale zapłacisz za to jedynie 1 pln/mies. przez pierwszy rok naszej współpracy i otrzymasz także dostęp do bazy prawniczej wiedzy biznesowej, szkoleń i konferencji, które zgromadziliśmy w ciągu 10 lat istnienia web.lex. 

Z drobniejszych rzeczy, to w kończącym się roku zacieśniłem także współpracę w panem Michałem Olszewskim, jednym z twórców najlepszego programu do zarządzania kancelarią prawną on line – Vicarius e-Kancelaria, z Katarzyną Solgą, autorką bloga Jak prowadzić kancelarię oraz specjalistką w zakresie organizacji kancelarii prawnej, a sam web.lex urósł w tym roku o kolejne 28 procent.

Bez wątpienia zatem rok 2019 mogę zaliczyć do dobrych. 

Co czeka mnie w nowym roku? 

Chciałbym się skupić na rozwoju trzech organizacji, czyli web.lex (wsparcie kancelarii za pomocą prawniczych blogów), Fundacji web.lex oraz web.lex Bookkeeping. A także, chciałbym napisać… nową książkę dotyczącą zarządzania kancelarią prawną. Nie będzie to jednak książka, która ma objąć wszystkie możliwe zagadnienia zarządzania, ale jej celem będzie skupienie się na jednym niezwykle wąskim wycinku tego procesu, którym jest kultura organizacyjna. Być może niewiele Ci to jeszcze mówi, ale zaręczam Ci, i możesz mi wierzyć, że kultura organizacyjna jest podstawowym elementem systemu biznesowego kancelarii. Jeśli uda mi się mój cel zrealizować i tę książkę napisać, to będzie najważniejsza pozycja jaką do tej pory napisałem i wydałem. 

To są moje plany na nowy 2020 rok.

A co jeszcze? 

W odchodzącym roku napisałem kilka ciekawych/popularnych artykułów w swoim blogu Pamiętnik Adwokata. Być może nie miałeś czasu ani okazji, aby się z nimi zapoznać. Zachęcam Cię zatem do posłuchania trzech – w moim przekonaniu najciekawszych. Pierwszy dotyczy budowy marki kancelarii prawnej, drugi o przedkładaniu życia zawodowego nad prywatne, a trzeci o tym, co nas czeka w promocji kancelarii prawnej. 

Zachęcam Cię jak zawsze do posłuchania!

I życzę Ci wszystkiego najwspanialszego w Nowym Roku!

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: