Rafał Chmielewski

14 października 2022

#076 – Budowa marki prawniczej na LinkedIn – wywiad z Angeliką Chimkowską

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Tematem tego odcinka podcastu jest budowa marki kancelarii prawnej na LinkedIn.

Do rozmowy nie zaprosiłem jednak prawnika, ani prawniczki, którzy niejedną wiosnę w todze maja już za sobą, ale strateżkę silnych marek, osobę która ma duże doświadczenie w ich budowie i promocji (także marek kancelarii prawnych) na LinkedIn, panią Angelikę Chimkowską.

Angelika Chimkowska już była wcześniej gościem na naszej web.lex’owej prawniczej konferencji web.lex Meeting w maju tego roku. I słuchając wtedy jej wystąpienia zdałem sobie sprawę, że na temat możliwości, jakie kryje w sobie LinkedIn tak naprawdę niewiele wiem.

Tymczasem jak się okazało LinkedIn daje wspaniałe narzędzia do promocji marki, z których każdy może skutecznie korzystać, jeśli wie jak to zrobić. Uznałem wtedy, podczas naszej konferencji, że panią Angelikę również powinienem zaprosić do rozmowy w podcaście „W drodze do kancelarii” aby jej słowa i doświadczenie wybrzmiały nie tylko w ramach zamkniętego web.lex’owego wydarzenia, ale znacznie szerzej.

Pani Angelika Chimkowska to ponadto osoba z wieloletnim stażem w budowie silnych marek. Współpracowała w wieloma znanymi firmami, jak Microsoft, czy Volvo, publikuje na łamach znanych mediów, występuje na dużych konferencjach, współpracuje z Fundacją Batorego i Fundacją Marka Kamińskiego napisała 4 książki, z których w kontekście tego odcinka podcastu na pewno mogę Ci polecić „Silna Marka na LinkedIn”, oraz „LinkedIn w praktyce”. Prowadzi podcast Silna marka w praktyce, a więcej o pani Angelice znajdziesz na stronie Chimkowska.com

Budowa marki prawniczej na LinkedIn

Jakie tematy poruszamy w trakcie naszej rozmowy? M. in.:

 • Co to jest marka osobista
 • Jak ją budować taką markę
 • Czy prawnik jest naturalnie stworzony do tego, aby posiadać markę osobistą
Jak budować prawniczą markę na LinkedIn
 • Jakimi informacjami wypełnić profil na LinkedIn
 • Czy LinkedIn nadaje się do sprzedaży usług prawnych
 • Jak połączyć publikację na LinkedIn z publikacjami w blogu prawniczym
 • Czy publikacje na LinkedIn różnią się od tych z innych mediów społecznościowych
 • Jak gromadzić kontakty w ramach LinkedIn
 • 5 najważniejszych błędów, jakie robią użytkownicy LinkedIna 
Kogo warto podpatrywać na LinkedIn, aby czerpać inspirację dla swoich działań

To już tyle. Nie chcę przedłużać więc jeszcze tylko krótka ważna informacja, iż podcast W drodze do kancelarii jest z dumą wspierany przez web.lex Bookkeeping oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na tej pięknej Ziemi. Ofertę księgowości kancelarii prawnej znajdziesz w prosty sposób na stronie NajwygodniejszaKsięgowośćPrawnicza.pl

Zapraszam do posłuchania poniżej, albo na wszystkich aplikacjach służących do słuchania podcastów!

***

Pomocne linki:

***

Jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarczą – rozmowa z Kasią Solgą

Ten odcinek podcastu wyjaśnia jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarczą w CEDIG i jest skierowany do prawników, którzy zamierzają założyć własną kancelarię.

Na ten temat rozmawiam oczywiście z Kasią Solgą, która ten proces zna od podszewki z prostej przyczyny – dziesiątki razy asystowała prawnikom przy powoływaniu do życia ich kancelarii prawnych. 

Proces rejestracji działaności gospodarczej miał być – w założeniach polityków – prosty i… w zasadzie taki jest. Gdyby nie kilka istotnych szczegółów, które powodują, że łatwo można zrobić drobny błąd, który potem skutkuje godzinami pracy przy odkręcaniu błędnej decyzji… [Czytaj dalej…]

***

UWAGA – podkastu W drodze do kancelarii możesz słuchać na wszystkich aplikacjach, które służą do wygodnego słuchania podkastów, a także na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: