Rafał Chmielewski

06 lipca 2022

#072 – Jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarczą – rozmowa z Kasią Solgą

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Katarzyna SolgaTen odcinek podcastu wyjaśnia jak zarejestrować prawniczą działalność gospodarczą w CEDIG i jest skierowany do prawników, którzy zamierzają założyć własną kancelarię.

Na ten temat rozmawiam oczywiście z Kasią Solgą, która ten proces zna od podszewki z prostej przyczyny – dziesiątki razy asystowała prawnikom przy powoływaniu do życia ich kancelarii prawnych. 

Proces rejestracji działaności gospodarczej miał być – w założeniach polityków – prosty i… w zasadzie taki jest. Gdyby nie kilka istotnych szczegółów, które powodują, że łatwo można zrobić drobny błąd, który potem skutkuje godzinami pracy przy odkręcaniu błędnej decyzji.

Dlatego bardzo mądrym sposobem rejestracji kancelarii jest skorzystanie z pomocy księgowej. Trwa to wówczas tylko 40 minut, a przy okazji można omówić wiele istotnych dla późniejszego opodatkowania kancelarii. A doświadczona księgowa, jak dobry lekarz, wie o co zapytać, aby uzyskać ważną informację.

Parafrazując popularny slogan reklamowy: Gdybym był kotem – kupowałbym whiskas, mogę śmiało powiedzieć, że gdybym zakładał działalność gospodarczą – zrobiłbym to z księgową. A najlepiej właśnie z Kasią Solgą, kiedy korzystasz z najwygodniejszej księgowości prawniczej w web.lex Bookkeeping.

O czym rozmawiamy? Między innymi o tym:

 • jak złożyć wniosek o rejestrację w CEIDG
 • o lokalu na kancelarię prawną
 • o tym, czy wskazywać swój adres zamieszkania
 • o ZUSie
 • kiedy podjąć decyzję co do formy opodatkowania
 • co z numerem indenctyfkacji podatkowej
 • o rachunku bankowym
 • o rejestracji VAT
 • o kontakcie z urzędu skarbowego

Szczegółów dowiecie się z naszej rozmowy, która zacznie się za chwilę i na którą gorąco Cię zapraszam!

Dodam wcześniej, jak zawsze, że podcast „W drodze do kancelarii” jest z dumą i z radością wspierany przez niezrównany web.lex Bookkeeping, oferujący Najwygodniejszą Księgowość Prawniczą na Świecie – szczegóły oferty księgowej znajdziesz w prosty sposób na stronie www.NajwygodniejszaKsiegowoscPrawnicza.pl 

***

Posłuchaj też innych podcastów z Kasią Solgą >>

Posłuchaj najpopularniejszego podcastu z mec. Agnieszką Orłowską >>

Posłuchaj podcastu o specjalizacji kancelarii prawnej >>

Ten odcinek podcastu możesz przesłuchać również na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: