Rafał Chmielewski

07 lipca 2022

#073 – O sekretach dobrej współpracy kancelarii prawnej z biurem księgowym

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Katarzyna SolgaW tym odcinku podcastu Kasia Solga wyjaśnia sekrety dobrej i bezproblemowej współpracy kancelarii prawnej z biurem księgowym. Jeśli zatem korzystasz z pomocy księgowej, czy księgowego to uważnie posłuchaj tego odcinka. 

Dowiesz się z niego, jak lepiej współpracować z księgową, ale przede wszystkim tego, jak uniknąć kłopotów z drużyną fiskusa. Bo musisz wiedzieć, że spokojna głowa Twojej księgowej to prawidłowe obliczenie Twojego podatku. 

Tym bardziej, jeśli korzystasz z księgowości niewyspecjalizowanej (a jeśli nie korzystasz z Najwygodniejszej Księgowości Prawniczej, to raczej na pewno właśnie korzystasz „wieloksięgowości”), gdzie księgowa ma milion najróżniejszych spraw na głowie i uwierz mi, że prawidłowe i bezbłędne rozliczenie Twojej kancelarii jest dla niej najmniejszym problemem. 

Księgowość kancelarii prawnej ma swoje niuanse, o których inni księgowi po prostu nie wiedzą. Dlatego bardzo często robią najróżniejsze błędy. Widać je albo w chwili kontroli (czego Ci nie życzę), albo przy przenosinach do nas, czyli do Najwygodniejszej Księgowości Prawniczej (czego Ci akurat życzę HAHAHA!!!), gdzie jest możliwość skorygowania tych błędów księgowych.

Nawiasem mówiąc, zwykle po takiej korekcie okazuje się, że masz nadpłacony podatek i fiskus powinien Ci go zwrócić.

O czym mówimy w 73 odcinku podcastu?

Zatem zachęcam Cię do posłuchania naszej rozmowy o sekretach dobrej i bezproblemowej współpracy kancelarii prawnej z biurem księgowym.  W szczegółach rozmawiamy o: 

 • Podmiotach powiązanych
 • Rozliczeniach pieniężnych
 • O zaletach przekazywania dokumentów księgowych w terminie
 • O wartości szczerej rozmowy z księgową
 • O najmie prywatnym w kontekście podatku vat i rozliczenia Twojej księgowości
 • O kulisach pracy księgowego 
 • O samodzielnym księgowaniu własnej kancelarii
 • O różnicach w księgowaniu kancelarii i innych przedsiębiorców
 • O tym, dlaczego lepiej korzystać z wyspecjalizowanego biuro księgowego.

Zanim przejdziemy dalej, jeszcze kilka słów…

Kilka słów o web.lex Bookkeeping przy okazji

W każdym odcinku promuję naszą księgowość w web.lex Bookkeeping, ale szczerze mówiąc nie robię tego wyłącznie dlatego, żeby promować swoją firmę, ale dlatego, że jestem z niej niezmiernie dumny, co jest splotem wielu czynników, które zgrywają się w jednym momencie w jednym miejscu.

Przede wszystkim web.lex Bookkeeping działa wspaniale dzięki absolutnie genialnemu zespołowi, który na dziś tworzą cudowne księgowe: Kasia Solga, Beata Pietrucha i Joanna Jagosz.

Kolejnym czynnikiem jest to, że nasza spółka księgowa służy jednej grupie – czyli Wam – prawnikom. Dzięki temu robimy swoją robotę maksymalnie dobrze, sprawnie i ze znajomością specyfiki prowadzenia kancelarii prawnej. 

Innym czynnikiem jest to, co tak naprawdę robimy. Bo oprócz świetnej księgowości każda z kancelarii ma dostęp do konsultacji biznesowych, marketingowych, do szkoleń, do baz wiedzy, to grupy dyskusyjnej, do wzajemnych poleceń słowem – do całej góry różnych możliwości, dzięki którym może sprawniej się rozwijać. 

Ostatnim czynnikiem, o którym trzeba wspomnieć, jest to, że Najwygodniejsza Księgowość Prawnicza jest naprawdę najwygodniejsza. Całość obsługi ma miejsce za pomocą internetu. Wynika z tego, że nigdzie nie podróżujesz z fakturami, nie drukujesz ich, masz spokój. Do tego nie musisz planować wakacji pod kątem wizyty u księgowej, bo wszystko masz zawsze pod ręką. Jest to naprawdę super wygodne.

A to wszystko … w zwykłej cenie. Takiej, jak gdzie indziej. A jeśli dopiero co rejestrujesz swoją kancelarię, to nie tylko uzyskasz pomoc w rejestracji w CEIDG, ale jeszcze do tego dostaniesz zniżkę na rozruch. 

Zatem … jak nie być dumnym z takiej wspaniałej organizacji? Tym bardziej, że jest ona spełnieniem moich marzeń, aby robić w życiu coś, co ma sens i znaczenie dla innych. 

Gdybym prowadził kancelarię prawną, to bym korzystał z Najwygodniejszej Księgowości Prawniczej w web.lex Bookkeeping. Bez najmniejszych wątpliwości. 

Wracając do naszego podcastu… Panie i Panowie, Kasia Solga o sekretach dobrej i bezproblemowej współpracy kancelarii prawnej z biurem księgowym! Zapraszam!

***

Pozostałe odcinki podcastu z Kasią Solgą:

Nowy Ład 2.0

Jak zarejestrować kancelarię w CEIDG

PoPrawnik Kasi

***

Podcastu możesz słuchać również na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: