Rafał Chmielewski

27 czerwca 2019

#036 – Wywiad z mec. Markiem Koennerem o sztuce czynności procesowych

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Marek Koenner radca prawnyW roku 1750 Jan Sebastian Bach, znany Ci zapewne kompozytor z Niemiec, ukończył swoje ostatnie dzieło: Kunst der Fuge, w którym w kilkunastu utworach muzycznych – można powiedzieć – zawarł całe swoje doświadczenie z zakresu tworzenia fugi jako formy muzycznej. Kunst der Fuge to w języku niemieckim – Sztuka fugi. 

Nie mówię tego bez przyczyny. Po prostu zwrot Sztuka fugi kojarzy mi się z tematem dzisiejszego odcinka podcastu, tj. Sztuka czynności procesowych. Z mec. Markiem Koennerem – radcą prawnym – rozmawiamy właśnie o procesowych czynnościach. 

Dlaczego akurat o nich? 

Dr Marek Koenner ma bardzo bogate doświadczenie na sali sądowej. Nie tylko jako strona, ale też jako sędzia. Zanim bowiem wstąpił do korporacji radcowskiej, przez kilka lat piastował stanowisko sędziego sądu rejonowego. Na bazie swoich doświadczeń procesowych założył blog Czynności Procesowe, na łamach którego pokazuje i uczy trudnej sztuki zachowania się na sali rozpraw. Jak sam pisze w swoim blogu, blog ten jest dla tych, którzy… 

…chcą być po prostu lepszymi prawnikami procesowymi, żeby bardziej skutecznie reprezentować swoich klientów i wyróżniać się nie tylko teoretyczną wiedzą z procedury cywilnej, ale pewnymi umiejętnościami, które pozwolą im zbudować przewagę. Przewagę na sali rozpraw i na rynku prawniczym.

Na pewno interesujące jest to, że mój dzisiejszy gość był swego czasu, w roku 1989, Członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. A zanim – po odejściu z zawodu sędziego – założył własną kancelarię  przy ul. Świętojańskiej w Gdyni pracował w dużej trójmiejskiej kancelarii prawnej.

Oczywiście w trakcie wywiadu nie rozmawiamy tylko o sztuce czynności procesowych. Tradycyjnie zapytałem mec. Koennera o to, jak promować kancelarię, czy szkolenia prawnicze mają sens, jak sprzedawać usługi prawne, rozmawialiśmy także o klientach z polecenia, o obsłudze klienta, o blogach prawniczych i korzyściach płynących z ich prowadzenia, o email marketingu, o stronach prawniczych i jak współpracują one z blogami. 

Pod koniec rozmawialiśmy też sporo o książkach i filmach, które każdy prawnik powinien przeczytać i obejrzeć.

Pomocne linki: blog Prawo dla lekarza, blog Czynności procesowe, WWW.

Zapraszam Cię do posłuchania tego odcinka podcastu W drodze do kancelarii!

*****

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: