Rafał Chmielewski

11 października 2019

#041 – Wywiad z mec. Katarzyną Łodygowską (Matką Prawnik) o tym, jak z prawdziwym sukcesem prowadzić kancelarię bez tytułu adwokata czy radcy prawnego

Rafal ChmielewskiKomentarze (1)

Matka PrawnikW dzisiejszym odcinku podcastu goszczę gościa absolutnie wyjątkowego. Kobietę niezwykle kreatywną, odważną, nietuzinkową, pracowitą, ciepłą, spokojną i uśmiechniętą. Przedsiębiorczynię, prawniczkę, filantropkę, występującą na łamach kolorowych magazynów, na łamach portali i w programach telewizyjnych. Autorkę bloga, którą we wszystkich mediach społecznościowych śledzi ponad 100 tys osób. W końcu matkę i głównego menadżera własnego życia rodzinnego – Katarzynę Łodygowską, znaną chyba bardziej jako Matka Prawnik. 

I … muszę Ci się do czegoś przyznać. Kiedy jechałem na rozmowę do kancelarii mec. Łodygowskiej, myślałem, że za jej plecami stoi solidny aparat wsparcia. Nie wyobrażałem sobie bowiem, jak można być tak aktywnym w promocji swojej marki, organizować akcje charytatywne, wydawać planner i go wysyłać klientom, opiekować się dwiema córkami i jednocześnie aktywnie pracować i rozwijać swoją kancelarię. Myślałem, że marka Matka Prawnik to sukces przynajmniej dwóch osób.

O w jakże wielkim byłem błędzie… 

Wyszedłem z tego spotkania z jednej strony zafascynowany sukcesem jednej skromnej osoby, z drugiej zaś oczarowany jej zmysłem i inteligencją biznesową oraz pracowitością, wytrwałością i empatią. Wchodząc do kancelarii Katarzyny Łodygowskiej myślałem, że to będzie po prostu ciekawa rozmowa, a kiedy wychodziłem, niemal kręciło mi się w głowie.

Więcej nie zdradzę – musisz posłuchać naszej rozmowy. Słuchaj jednak bardzo uważnie, gdyż w naszej rozmowie nie tylko pada wiele złotych myśli, ale również odszukasz w niej przepis na budowę swojej własnej kancelarii.

weblex Bookkeeping oferta

Wcześniej jednak, zanim Matka Prawnik zabierze głos, zgodnie z niedługą tradycją, kolejny krótki odcinek z serii Poprawnik Kasi. Czyli Kasia Solga o organizacji kancelarii prawnej. W tym odcinku Kasia opowie nam o tym, jak skutecznie zabezpieczać biuro kancelarii.  

Ach i jeszcze jedna ważna informacja … w naszej podcastowej audio sferze pojawił się nowy podcast dla początkujących prawników i adwokatów, podcast, który na pewno warto słuchać. Autorką podcastu jest nie kto inny, jak mec. Joanna Parafianowicz, adwokat, o której również można by mówić bardzo długo. Była zresztą gościem mojego podcastu w odcinku 28. Podcast nosi nazwę Pani od pokoju i znajdziesz go w prosty sposób na Spotify. Gorąco polecam Ci ten podcast.

Zanim zaczniemy wspomnę tylko, że ten odcinek podcastu rozpoczął się fragmentem filmu Ratatuj z wytwórni Pixar, w którym krytyk kulinarny, Anton Ego, opisuje swoje wrażenia jakich doznał, a których się zdecydowanie nie spodziewał, w restauracji głównego bohatera. Słowa Antona chyba dobrze opisują mój stan ducha po wyjściu z kancelarii Kasi Łodygowskiej. 

A podcast W drodze do kancelarii jest jak zawsze słonecznie wspierany przez słoneczny web.lex. 

Pomocne linki mojego gościa: Instagram, Blog, Strona www, Planer, Facebook

*****

Posłuchaj także podcastów z serii web.lex LAB:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Aga 12 października, 2019 o 09:47

  Mecenas – we współczesnej polszczyźnie zwrot grzecznościowy wobec osoby posiadającej umocowanie do występowania przed sądem w imieniu innej osoby. Stosuje się go przede wszystkim wobec adwokata, radcy prawnego, aplikanta adwokackiego oraz aplikanta radcowskiego. Niektóre źródła podają także: wobec doradcy podatkowego. Jest to termin zwyczajowy.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: