Rafał Chmielewski

15 lipca 2021

#066 – W drodze do kancelarii wyspecjalizowanej – rozmowa z mec. Joanną Szufel, adwokatem

Rafal ChmielewskiKomentarze (1)

Joanna Szufel - adwokatDzisiejszym gościem jest warszawski adwokat, osoba zdecydowana, pracowita, cierpliwa, zdyscyplinowana, otwarta, pełna pasji i z bogatą osobowością – mec. Joanna Szufel.

Z mec. Szufel mam zaszczyt współpracować zaledwie nieco ponad rok i w tym czasie mogłem obserwować jej ogromny postęp i gigantyczną zmianę.

Zmianę z kancelarii o szerokim zakresie pomocy prawnej, do kancelarii wyspecjalizowanej w jeden konkretnej branży. A to wszystko dokonało się przecież w trakcie najtwardszego lockdownu i koronawirusowej zawieruchy. Wtedy, kiedy wiele kancelarii otrzymywało regularne ciosy od rynku mec. Joanna Szufel jak burza poszła w zupełnie innym kierunku. 

Powiedzieć, że dzisiaj znajduje się w innym miejscu niż jeszcze rok temu, to jakby nie powiedzieć niczego. A to wszystko dzięki mądrej i dobrze dobranej specjalizacji oraz wytrwałej realizacji planu.

O czym rozmawiamy z mec. Joanną Szufel?

Naszą rozmowę postanowiłem zacząć nieco inaczej – nie od pytań typu kawa czy herbata, ale od czegoś bardziej doniosłego. Mianowicie rozmowę naszą rozpoczęliśmy od zmiany, jaką przeszła mec. Szufel. Następnie szeroko omówiliśmy tematykę specjalizacji kancelarii i z jakimi korzyściami tego rodzaju strategia biznesowa się wiąże.

weblex Bookkeeping oferta

Nie zabrakło też pytań o promocję, marketing, o sprzedaż, media społecznościowe, blog prawniczy, wywiady, polecenia, obsługę klienta, cechy dobrego prawnika, składniki sukcesu kancelarii itp. Zapytałem też mojego gościa jaką ma radę dla początkujących prawników i czego powinni unikać, a także jaką książkę koniecznie powinni przeczytać. 

Jestem pewien, że posłuchanie tego, co mec. Joanna Szufel ma do powiedzenia, w powyższych tematach, będzie dla Ciebie cennym doświadczeniem. 

Dodam wcześniej, jak zawsze, że podcast W drodze do kancelarii jest z dumą i z uśmiechem wspierany przez web.lex Bookkeeping, oferujący Najwygodniejszą Księgowość Prawniczą na Świecie – szczegóły oferty księgowej znajdziesz w prosty sposób na stronie www.NajwygodniejszaKsiegowoscPrawnicza.pl

Pomocne linki: blog, Instagram

***

Tematowi specjalizacji kancelarii był poświęcony odcinek nr 62 tego podcastu>>

Posłuchaj też:

Wywiad z mec. Iwoną Kowalską o pasjach, książkach i prowadzeniu kancelarii prawnej

Wywiad z mec. Jakubem Tomczakiem o blogu prawniczym i rozwijaniu własnej kancelarii

Konferencja Law Summit – Blog prawniczy

***

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Sebastian 20 października, 2021 o 18:21

  Ciekawy wywiad – poruszyliście wiele interesujących treści dla prawników, którzy chcą iść podobną drogą.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: