Rafał Chmielewski

16 lipca 2020

#056 – Mniej znaczy więcej – wywiad z panią mec. Katarzyną Kędzierską, rzecznikiem patentowym

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Katarzyna KędzierskaSłowem kluczowym w tym odcinku podcastu jest minimalizm, a moim gościem jest pani Katarzyna Kędzierska, autorka największego polskiego bloga o minimalizmie Simplicite, autorka przewspaniałej i mądrej książki – Chcieć mniej – minimalizm w praktyce, mówca na wielu konferencjach w tym popularnej konferencji TED, przedsiębiorca, filantropka oraz oczywiście – jak sama siebie określa – minimalistka. 

Dlaczego zaprosiłem panią Katarzynę do podcastu W drodze do kancelarii? Powód jest prosty: jest ona również z zawodu prawnikiem. A dokładnie rzecznikiem patentowym. Swoją kancelarię patentową prowadzi w Warszawie.

Od dawna marzyłem o rozmowie z panią Katarzyną. Na jednej z rodzinnych uroczystości rozmawialiśmy między innymi o życiu bez przepychu, w zgodzie z naturą i tego typu rzeczach i wtedy ktoś mnie zapytał:

Rafał czy czytałeś książkę pani Katarzyny Kędzierskiej – Chcieć mniej?

Nie czytałem, ale uznałem, że muszę to zrobić. I jakże duże było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że pani Katarzyna jest prawnikiem! Wówczas już wiedziałem, że rozmowa z nią na temat minimalizmu w kancelarii prawnej będzie jednym z moich planów na rok 2020. 

Zatem w trakcie naszej rozmowy poruszamy tematy minimalizmu w kancelarii prawnej, w czym on się przejawia i jakie niesie ze sobą korzyści. Rozmawiamy też o tym, jakie znaczenie ma minimalizm dla strategii kancelarii prawnej, a także dla kwestii budowy relacji i wyboru klientów, oraz jak wpływa na obsługę klienta kancelarii prawnej. 

Oczywiście zapytałem również mojego gościa m. in. o to, jaką ma radę dla początkujących kancelarii, czy warto się w czymś specjalizować, jak promować kancelarię w XXI wieku oraz co warto przeczytać. 

W 56 odcinku podcastu posłuchasz także kolejnego odcinka PoPrawnika Kasi. Tym razem Kasia Solga opowiada o tym, dlaczego warto analizować przychody i koszty oraz jak to robić, a także jakie wnioski z tego można wyciągnąć dla kancelarii i swojego prawniczego biznesu. Przypomnę, że Kasia Solga prowadzi także blog Jak prowadzić kancelarię, do którego odwiedzin jak zawsze Cię zachęcam.

Dodam tylko – jak zawsze zresztą – że ten odcinek podcastu  jest słonecznie wspierany przez web.lex Bookkeeping, oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na Ziemi. 

Pomocne linki pani Katarzyny Kędzierskiej: blog Simplicite, Instagram, Chcieć mniej

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: