Rafał Chmielewski

12 czerwca 2020

#055 – Media społecznościowe, autoresponder oraz emocje w promocji kancelarii prawnej – wywiad z mec. Tomaszem Palakiem

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Tomasz PalakGościem tego odcinka podcastu jest prawnik nietuzinkowy, znany – założę się – wielu z nas. Radca prawny prowadzący swoją kancelarię w Gdyni. Człowiek zaraźliwie optymistyczny i o dużym poczuciu humoru. Prelegent na wielu topowych konferencjach jak Infoshare, TEDx, Fuckup Nights i wielu innych wydarzeniach.

Autor licznych artykułów w prasie (m. in. na łamach tygodnika Wprost). Stawał aż pięciokrotnie na podium konferencji I love marketing. Wykładowca na czterech wyższych uczelniach. Ekspert proszony o wypowiedzi przez – między innymi – TVN, Rzeczpospolitą czy money.pl. Występował także w podcaście Mała Wielka Firma oraz w programie Dzień Dobry TVN. 

Kim zatem jest nasz dzisiejszy gość? 

To oczywiście mec. Tomasz Palak. 

Tomasz jest także, co koniecznie trzeba podkreślić – z zamiłowania gitarzystą, o czym chwilę rozmawiamy podczas naszego wywiadu. Kiedy zapytałem go, czy widziałby jakąś specjalną oprawę muzyczną do tego odcinka podcastu, bez wahania wskazał utwór słynnej w latach 80 grupy rockowej Europe i jej utwór – Rock the Night. Właśnie ten utwór usłyszysz w tle. Myślę, że idealnie pasuje do osobowości mojego gościa. 

O czym rozmawiamy? 

Tradycyjnie rozmawiamy o życiu mojego gościa, o wyzwaniach, z jakimi musiał się mierzyć w trakcie swojej pracy, o podejściu do klienta, budowaniu relacji, promocji kancelarii prawnej i marketingu, a w tym o content marketingu. Wspominamy również o czymś niezwykle istotnym z punktu widzenia rozwoju kancelarii, ale pozwól, że teraz nie zdradzę Ci co dokładnie mam na myśli – dowiesz się tego w trakcie rozmowy. 

Oczywiście zapytałem również mojego gościa o to jaką ma radę dla początkujących kancelarii, czy warto się w czymś specjalizować, co jest najważniejszą rzeczą w obsłudze klienta oraz o to, co warto przeczytać. 

Rozmowa jest dość obszerna, ale jestem przekonany, że będzie dla Ciebie interesująca i że dobrze spędzisz czas słuchając mojego gościa, będąc np. w drodze do kancelarii. 

Nie muszę dodawać, że to oczywiście nie wszystko w 55 odcinku podcastu, bo dziś ponownie posłuchasz Kasi Solgi czyli kolejnej części Poprawnika Kasi (jak dobrze pamiętasz Kasia prowadzi genialny blog Jak prowadzić kancelarię). Tym razem Kasia opowie dlaczego warto mieć nie jeden, a dwa rachunki bankowe w swojej kancelarii. 

Zanim zaczniemy dodam tylko, że ten odcinek podcastu W drodze do kancelarii jest słonecznie wspierany przez web.lex Bookkeeping oferujący najwygodniejszą księgowość prawniczą na Ziemi. 

Pomocne linki: blog, Instagram, Facebook, LinkedIn

***

Posłuchaj też:

Wywiad z mec. Marcinem Janiakiem (@PrawnikWbiegu) o rozwoju kancelarii, działalności charytatywnej i bieganiu

Sekrety skutecznego bloga prawniczego – fragmenty seminarium web.lex LAB

Moje wystąpienie w podcaście Michała Olszewskiego (Vicarius e-kancelaria)

***

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: