Rafał Chmielewski

07 marca 2019

#025 – wywiad z mec. Agnieszką Szymecką-Wesołowską – od studiów we Wrocławiu, przez doktorat we Włoszech po kancelarię butikową

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Agnieszka Szymecka-Wesołowska w podcaście W drodze do kancelariiW dzisiejszym odcinku podcastu posłuchasz wywiadu, jaki przeprowadziłem z panią doktor nauk prawnych Agnieszką Szymecką-Wesołowską.

Droga do sukcesu zawodowego mojej rozmówczyni była całkowicie inna niż u większości z nas. Dziś współzarządza ona warszawską butikową firmą prawniczą – Centrum Prawa Żywnościowego – ale droga do dzisiejszej pozycji wiodła ją przez studia we Wrocławiu, studia doktoranckie we Włoszech, a także pracę w Szkole Głównej Handlowej.

Pani dorktor w swojej specjlizacji prowadzi blog prawniczy – Prawo Żywnościowe – a także razem z mec. Moniką Wesołowską współtworzy blog lifestylowy, pt.: Slow Law.

W trakcie rozmowy poruszaliśmy wiele ciekawych zagadnień. Między inny rozmawialiśmy o specjalizacji w prawie żywnościowym, o tym dlaczego pani Mecenas została prawnikiem i we Włoszech napisała pracę doktorską, rozmawiamy również o blogu prawniczym i jego grupie docelowej, ile czasu zajmuje mojej rozmówczyni prowadzenie własnego bloga oraz czy w jej przekonaniu warto ten czas na blog w kancelarii prawnej poświęcać.

Mecenas Szymecka-Wesołowska mówi również o tym, czy poleca swoją drogę zawodową początkującym prawnikom, czego powinni unikać, czy warto się w czymś specjalizować, jak promować siebie i swoje usługi, a także zdradza nam, jaką ma radę dla początkujących kancelarii i początkujących prawników?

Serdecznie Cię zapraszam do posłuchania naszej rozmowy! Dodam, że podcast W drodze do kancelarii jest słonecznie wspierany przez web.lex.

Niektóre profile społecznościowe: Slow Law, FoodLaw_Blog, Agneskamac, Centrum Prawa Żywnościowego

*****

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: