Rafał Chmielewski

15 kwietnia 2024

#090 – Być założycielem i partnerem – rozmowa z Michałem Gawlakiem, radcą prawnym

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

W tym odcinku moim gościem jest Michał Gawlak – radca prawny – partner i współzałożyciel kancelarii CGO Legal.

CGO Legal to łódzka kancelaria zlokalizowana w pięknym budynku z czerwonej cegły. Tam właśnie od niemal samego początku, czyli do roku 2010, ma siedzibę CGO Legal, założona przez trzech młodych prawników. CGO to pierwsze litery ich nazwisk, czyli Chajdas, Gawlak i Owczarek.

Pewnego dnia panowie owi spotkali się i pełni młodzieńczego entuzjazmu założyli kancelarię prawną. Najpierw pracowali w jednym małym pokoju, a dziś wynajmują całe piętro. 

Można by rzecz – wspaniała historia sukcesu.

Nie była to jednak droga łagodna i bez wybojów. Jak sam usłyszysz, błędów było więcej, niż sukcesów. Jednak błędy, to nie porażki, ale lekcje, z których mądrzy ludzie wyciągają wnioski. I te wnioski doprowadziły tych trzech panów do kancelarii dzisiejszych rozmiarów.

Z mec. Michałem Gawlakiem, z którym znamy się już od wielu lat. Poznaliśmy się na gruncie blogowo-prawniczym w roku 2015. Wówczas to wdrażałem dla niego blog Spółka za granicą. Potem, po kilku latach, przyszedł czas na podcast Spółka za granicą. A dzisiaj i bloga i podcast prowadzi współpracownik mecenasa Gawlaka, on zaś przeniósł się do bloga i podcastu o tematyce polskiej fundacji rodzinnej, pt. Fundatorem być.

O czym dokładnie posłuchasz podczas naszej rozmowy?

Jak zawsze o bardzo ciekawych rzeczach, ale to, co mnie najbardziej zainteresowało i zaciekawiło, to okoliczności, na jakie Michał Gawlak kładzie nacisk podczas rekrutacji nowych pracowników. Jeśli chciałbyś / chciałabyś być członkiem zespołu CGO Legał, to będziesz wiedział, co stanowi ważny aspekt doświadczenia w oczach mojego gościa. A jeśli jesteś pracodawcą i sam zatrudniasz, zobaczysz, jak to się robi CGO Legal.

Zapraszam Cię do posłuchania naszej rozmowy!

***

Podcastu posłuchasz również:

Myśle, że warte uwagi jest to, iż kancelaria CGO Legał od zawsze stawiała na nowoczesne narzędzia promocji. Już na samym początku na stronie interetowej kancelarii można było zobaczyć prawniczy blog, podczas kiedy większość prawników wtedy dopiero zaczynała myśleć o wykorzystaniu Internetu do promocji swoich prawniczych biznesów.

CGO charakteryzowało więc od początku nowatorskie i odważne podejście do promocji i szeroki horyzont myślowy w kwestiach biznesowych. Efekty tamtej pracy i zaangażowania widać wyraźnie dzisiaj

***

Podcastu słuchaj też na YouTube:

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: