Rafał Chmielewski

22 sierpnia 2018

#008 – wywiad z mec. Mikołajem Lechem o rozwoju kancelarii patentowej – cz. 1

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Mikołaj LechW tym podkaście rozmawiam z mec. Mikołajem Lechem – rzecznikiem patentowym. Mój rozmówca jest absolutnie wyjątkowym prawnikiem. Już na początku aplikacji rzecznikowskiej rozpoczął aktywną promocję swojej osoby i swojego doświadczenia. Obecnie, bazując na zdobytych w tym okresie doświadczeniach biznesowych, dynamicznie rozwija rodzinną kancelarię patentową. Jego spostrzeżenia w zakresie rozwoju kancelarii prawnej są zdecydowanie wartościowe nie tylko dla kancelarii początkujących, ale też dla  tych, które już sobie dobrze radzą na rynku.

Musisz wiedzieć też o tym, że Mikołaj Lech prowadzi trzy blogi prawnicze. Z których jeden – Prawna ochrona znaków towarowych – zasługuje na szczególną uwagę z racji tego, że jest poważnym motorem napędowym praktyki Mikołaja i jego kancelarii. Mój rozmówca jest także autorem podcastu pt.: Prawna ochrona marki, który znajdziesz również na iTunes.

W trakcie wywiadu rozmawiamy o tym, kim jest rzecznik patentowy, jak promować kancelarię prawną, o zaletach prowadzenia bloga prawniczego, o wideo prawniczym oraz o podcastach. Z podcastu dowiesz też także czy warto stawiać sobie jakieś cele, dlaczego warto się specjalizować, jak organizować sobie czas, co warto przeczytać w kontekście rozwoju kancelarii, jak radzić sobie z konkurencją, jak poradzić sobie z zaległościami w płatnościach od klientów, jak kształtować umiejętność przemówień publicznych, jak sprzedawać usługi prawne, czego nie warto robić jeśli jesteś właścicielem kancelarii prawnej. Posłuchasz też jaką generalną radę dla początkujących prawników ma mój rozmówca.

Serdecznie Cię zapraszam! Wywiad jest długi, zatem podzieliłem go na dwie części. Część druga jest TUTAJ>>

*****

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: