Rafał Chmielewski

18 grudnia 2018

#017 – mec. Karolina Rokicka-Murszewska o wykonywaniu zawodu radcy prawnego i nauczyciela akademickiego

Rafal Chmielewski2 komentarze

Karolina Rokicka-MurszewskaW tym odcinku podcastu W Drodze Do Kancelarii posłuchasz mojej rozmowy z mec. Karoliną Rokicką-Murszewską, która jest radcą prawnym, doktorem nauk prawnych oraz autorką dwóch prawniczych blogów.

Z panią Mecenas znamy się już kilka dobrych lat, od kiedy po studiach prawniczych rozpoczęła pracę w toruńskiej kancelarii Sienkiewicz & Zamroch. Wkrótce rozpoczęła także prowadzenie pierwszego bloga w tej kancelarii, a po kilku latach zdała egzamin zawodowy, obroniła pracę doktorską i przeniosła się do stolicy, rozpoczynajac pracę w kancelari APDK Adwokaci i rozpoczyając prowadzenie drugiego bloga prawniczego. 

Mec. Karolina Rokicka-Murszewska jest osobą niezwykle zajętą, zapracowaną, ale przy tym patrzącą na świat i ludzi przez wielkie różowe okulary. Zawsze uśmiechnięta i z dużą dozą optymizmu. Gdyby PKP dawało rabaty za przejechane kilometry to bez wątpienia byłaby właścicielem pełnej platynowej karty 🙂

W trakcie wywiaru rozmawiamy o tym, czy:

 • warto być radcą prawnym i nauczycielem akademickim w jednej osobie
 • jak radzić sobie z ogromną liczbą zadań i obowiązków
 • dlaczego warto prowadzić blog i co to znaczy ponaczasowość bloga prawniczego
 • jak blog pawniczy buduje markę
 • o blaskach i cieniach pracy nauczyciela akademickiego 
 • o storytellingu i sferach, w których historie pomagają w rozwoju zawodowym
 • i innych interesujących rzeczach.

Podczas słuchania chciałbym, abyś zwróciła/zwrócił swoją uwagę na fragment, w którym mówimy o ponadczasowości bloga prawniczego. To jest cecha, która daje ponadczasową budowę marki autora-prawnika i marki kancelarii, a której nie ma żadne inne narzędzie promocji kancelarii prawnej. To z kolei sytuuje blog prawniczy w kategorii najbardziej efektywnego narzędzia promocji w branży prawniczej.

Linki: RokickaMurszewska.pl, Instagram, Facebook

Zapraszam zatem Cię gorąco do posłuchania naszej rozmowy. Dodam oczywiście, że podcast W Drodze Do Kancelarii jest słonecznie wspierany przez web.lex.

*****

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Katarzyna 18 grudnia, 2018 o 23:56

  Pani mecenas Rokicka to wspaniała kobieta i wzór do naśladowania! Cieszę się, że mogłam posłuchać tego wywiadu. Bardzo inspirująca i wesoła rozmowa!

  Kasia

  Odpowiedz

  Karolina Rokicka-Murszewska 19 grudnia, 2018 o 12:06

  Pani Katarzyno, bardzo dziękuję za ten komentarz. Jest mi niezmiernie miło (i to nie jest frazes, naprawdę tak się dzisiaj czuję:), jak słyszę, że wywiad wywołuje pozytywne emocje!
  Pozdrawiam serdecznie
  Karolina

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: