Rafał Chmielewski

27 listopada 2019

#044 – Wywiad z mec. Marcinem Janiakiem (@PrawnikWbiegu) o rozwoju kancelarii, działalności charytatywnej i bieganiu

Rafal ChmielewskiKomentarze (0)

Prawnik w bieguW dzisiejszym odcinku podcastu W drodze do kancelarii moim i Twoim gościem jest radca prawny, pan mec. Marcin Janiak. Znany szerzej jako – Prawnik w biegu.

Od dłuższego czasu zabiegałem o rozmowę z moim gościem, jako że bardzo bliska mi jest idea, którą kieruje się również pan Mecenas. A chodzi mi o ideę szerzenia dobra na tym pięknym świecie. Okazuje się bowiem, że robiąc coś dobrego można świetnie rozwijać kancelarię (i każdy inny biznes). A czynienie dobra nie musi wcale oznaczać braku czasu i pieniędzy, a wręcz całkowicie przeciwnie!

W moim głębokim przekonaniu bowiem dobro ma tendencję do powracania i mnożenia się. Wiele razy doświadczałem tej filozofii na własnej skórze, ale także widziałem to w praktyce wielu dobrych prawników. Kancelaria pana Marcina Janiaka, mojego dzisiejszego gościa, jest jednym z tych przykładów.

Obecność w tym odcinku podcastu gościa o takim podejściu do swojej praktyki prawniczej idealnie zbiega się z pewnym faktem, o którym muszę Ci powiedzieć. Otóż od listopada 2019 roku swoją zdolność operacyjną osiągnęła nasza fundacja. Fundacja web.lex, której celem jest finansowe wsparcie prawników i prawniczych rodzin w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach życiowych, takich jak choroba, wypadek, itd. 

Powołaliśmy do życia Fundację, ponieważ od długiego czasu wspieraliśmy różne inicjatywy tego rodzaju, natomiast to samo można robić bardziej efektywnie, z większym zasięgiem oraz wyższymi kwotami wsparcia za pomocą organizacji, jaką jest fundacja. Ponadto nie ma w naszej branży podobnego podmiotu, który by łączył prawników, którzy chcą i mogą pomóc, z prawnikami którzy tej pomocy potrzebują. Mam więc nadzieję, że ta luka zostanie wypełniona… 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Fundacji web.lex i np ją wesprzeć, do czego oczywiście Cię gorąco zachęcam, to zajrzyj na stronę Fundacja.web-lex.pl

No ale wracając do naszego gościa, pana mec. Marcina Janiaka… W trakcie naszej rozmowy rozmawialiśmy o różnicach w pracy na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, oraz na własny rachunek. O dywersyfikacji ryzyka w biznesie kancelarii prawnej. O tym, jak budować kancelarię prawną robiąc dobre rzeczy i zmieniając świat na lepsze (czego mój gość jest tego najlepszym przykładem).

Rozmawialiśmy też o tym, że marzenia się nie spełniają, ale się je spełnia. O wdzięczności. O istotności ruchu fizycznego w kontekście pracy w biurze. Także o wykorzystaniu mediów społecznościowych, budowie relacji, obsłudze klienta, dlaczego warto się łączyć na samym początku prawniczej drogi, o poleceniach i promocji kancelarii prawnej a także innych ciekawych i wartościowych rzeczach.

W tym odcinku podcastu zgodnie z tradycją posłuchasz też krótkiego fragmentu rozmowy z Katarzyną Solgą o organizacji kancelarii prawnej, czyli PoPrawnik Kasi. Tym razem Kasia opowie o pewnym sprytnym programie, który pozwala na konwersję zdjęć do formatu PDF – idealne narzędzie dla każdego prawnika i każdej kancelarii. 

Zapraszam Cię serdecznie!

Dodam jak zwykle, że podcast W drodze do kancelarii jest słonecznie wspierany przez web.lex oraz od dzisiaj także przez Fundację web.lex.

Pomocne linki: Prawnik w biegu na Instagramie, Facebooku, Fundacja „Podaj Dalej”, Adwokat diabła, Liderzy jedzą ostatni, Fundacja web.lex, Jak prowadzić kancelarię, Aktomat.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: