Rafał Chmielewski

26 czerwca 2018

#006 – wywiad z mec. Wojciechem Pietrasiewiczem, doradcą podatkowym, o biznesie kancelarii podatkowej

Rafal Chmielewski6 komentarzy

Wojciech PietrasiewiczKolejnym moim gościem w podcaście W drodze do kancelarii jest mec. Wojciech Pietrasiewicz. Pan Mecenas nie jest ani adwokatem, ani też radcą prawnym. Jest… doradcą podatkowym.

Zawód ten jest mi szczególnie bliski, gdyż kiedyś, kiedyś…, kiedy grzałem fotel przy biurku w jednej z firm BIG 4 na czternastym piętrze w centrum stolicy, miałem w planach zdobycie tytułu doradcy podatkowego. Szybko jednak okazało się, że nie będę nigdy dobrym podatkowcem, dlatego zrezygnowałem z tych planów. Zapewne dobrze i z korzyścią nie tylko dla mnie, ale także dla całego pięknego Świata 🙂

Z panem Mecenasem rozmawiamy m. in. o zaletach pracy w korporacji, o naturze zawodu doradcy podatkowego, o tym jak promować kancelarię podatkową, o blogu podatkowym i jego statystykach, o wyborze specjalizacji kancelarii, o budowie marki kancelarii za pomocą bloga, co warto zrobić na początku prawniczej kariery, o rekrutacji do kancelarii, o tym skąd się bierze różnica między kancelariami, które mają niskie i wysokie stawki, o konkurencji w naszej branzy i sprzedaży usług prawnych oraz o innych ciekawych rzeczach.

Szczerze i gorąco zapraszam Cię do posłuchania opowieści o małej kancelarii podatkowej, która dynamicznie i bezpiecznie się rozwija.

Z mec. Wojciechem Pietrasiewiczem spotkasz się na jego stronie www, w blogu, oraz na Instagramie.


*****

Potrzebujesz mojej pomocy?

Rafał Chmielewski

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Rafała Chmielewskiego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Rafał 28 czerwca, 2018 o 00:18

  Świetny podcast! Jeśli mogę coś zasugerować, to powinien Pan popracować nad kwestią realizacji dźwięku. Niestety echo, jakość dźwięku i wyraźnie słyszalne szumy w nagraniu odbierają jednak dużo radości z odsłuchu wywiadu.

  Odpowiedz

  Rafal Chmielewski 28 czerwca, 2018 o 01:07

  Dziękuję Panie Rafale! 🙂

  To prawda. Jak Pan słyszy zapewne, wstęp i zakończenie nagrywane są gdzie indziej. Kiedy nagrywam wywiad, to warunki są najróżniejsze. Gdybym przeprowadzał u siebie, byłoby inaczej.

  Jednak ta różnorodność sprawia, że podcast jest ciekawszy, zaskakujący, jedyny w swoim rodzaju.

  Ostatecznie celem jest treść i to, co mają do przekazania moi zacni goście 🙂 A z czasem dopracuję podcast do perfekcji na pewno 🙂

  Serdeczności!
  Rafał 🙂

  Odpowiedz

  Katarzyna 1 lipca, 2018 o 22:41

  Bardzo ciekawy wywiad Panie Mecenasie!

  Chciałam kiedyś zostać doradcą podatkowym, ale ostatecznie zostałam adwokatem. I podatkami się nie zajmuję w ogóle. Wciąż nie wiem czy to dobrze, czy źle. Ale pracę adwokata sobie chwalę mimo wszystko, podobnie jak Pan.

  Pozdrawiam,
  Katarzyna

  Odpowiedz

  Wojciech 2 lipca, 2018 o 10:50

  Dzień dobry Pani Katarzyno,

  Bardzo dziękuję za komentarz 🙂

  Podatki to bardzo specyficzna dziedzina wiedzy, trzeba spróbować żeby sprawdzić, czy zajmowania się taki zagadnieniami daj satysfakcję.

  Z mojej perspektywy najważniejsze jest, aby praca sprawiała przyjemność i satysfakcję. Skoro chwali sobie Pani pracę w charakterze adwokata, to najwyraźniej podjęła Pani dobrą decyzję 🙂

  Pozdrawiam serdecznie,

  Wojciech Pietrasiewicz

  Odpowiedz

  j 13 lipca, 2018 o 13:20

  Bardzo ciekawy i przyjemny wywiad. Choć, panie Rafale, gdyby trwał odrobinę krócej, około 40 min., łatwiej byłoby słuchać go nieprzerwanie. Ciężko jest znaleźć godzinę wolnego czasu w jednym kawałku 😉

  Odpowiedz

  Rafał Chmielewski 13 lipca, 2018 o 13:29

  Bardzo dziękuję! To bardzo cenna uwaga 😊

  Podczas rozmowy pojawia się tyle interesujących wątków, że z bólem serca muszę je wycinać… Ale rozumiem, że godzina z kawałkiem to szmat czasu w dzisiejszych czasach 😆

  Dziękuję raz jeszcze i zapraszam gorąco do odsłuchania pozostałych odcinków – także tych krótszych 😊

  Rafał 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: