Rafał Chmielewski

06 listopada 2019

#043 – Sekrety skutecznego bloga prawniczego – fragmenty seminarium web.lex LAB

Rafal Chmielewski4 komentarze

Promocja kancelarii prawnejW tym odcinku podcastu posłuchasz fragmentów seminarium z cyklu seminariów web.lex LAB. Tematem tego spotkania były sekrety skutecznego bloga prawniczego. 

O czym zatem posłuchasz:

  • o nieznanych zaletach bloga, jako narzędzia promocji kancelarii,
  • o znaczeniu osobowości w wyborze tematu bloga,
  • o relacji i dlaczego umiejętność jej budowania ma kluczowe znaczenie.
  • posłuchasz też o tym, jak taką relację budować za pomocą bloga prawniczego oraz
  • o promocji bloga i jeszcze kilku innych ciekawych rzeczach. 

Seminaria z cyklu web.lex LAB odbywają się raz w miesiącu i są całkowicie bezpłatne. Jeśli chcesz się dowiedzieć szczegółów o terminach i tematach kolejnych spotkań zajrzyj na stronę www.LAB.web-lex.pl 

Gorąco Cię zachęcam do zapisania się na seminarium dot. któregoś z interesujących Cię zagadnień. To, co możesz posłuchać w tym podcaście, to tylko skromne fragmenty i tylko to, co ja sam opowiadam. Natomiast pomiędzy moimi monologami odbywają się żywe i pouczające dyskusje. Do tego seminaria zaczynam od swobodnej rozmowy o książkach, które warto czytać oraz od dyskusji nad codziennymi wyzwaniami, jakie czekają na każdego z nas w kancelarii prawnej. 

Do końca tego roku spotkamy się jeszcze dwukrotnie – w listopadzie porozmawiamy sobie o podcastingu w kancelarii a w grudniu o storytellingu. Zatem wejdź na stronę  www.LAB.web-lex.pl  i daj mi znać, na którym seminarium chcesz być obecny – obecna.

Zanim jednak posłuchasz relacji z seminarium web.lex LAB o prawniczym blogu, moim i Twoim gościem będzie Katarzyna Solga, autorka bloga Jak prowadzić kancelarię, w tradycyjnym już cyklu Poprawnik Kasi. A więc garść wiedzy o organizacji kancelarii. W kolejnym odcinku Poprawnika Kasia opowie o tym, na co zwracać uwagę wybierając system do zarządzania kancelarią prawną.

Jeszcze może kilka słów na temat zaprzyjaźnionego podcastu – Pani od pokoju – który jest prowadzony przez panią mec. Joannę Parafianowicz. Otóż w odcinku 7 pani mecenas opowiada o wadach i zaletach pracy prawnika na etacie oraz prowadzącego swój własny prawniczy biznes. Jeśli wciąż jesteś na etapie takim, w którym rozważasz wszystkie za i przeciw pracy na etacie, to uważam, że powinieneś, czy powinnaś tego podcastu posłuchać. Podcast Pani od Pokoju znajdziesz na wszystkich popularnych platformach i aplikacjach służących do przyjemnego słuchania podcastów (np. na Spotify).

Możesz też posłuchać mojego wywiadu z panią mec. Agnieszką Wernik, to jest odcinek 40 tego podcastu, w którym wspomina ona przejście z dużej warszawskiej kancelarii do swojego małego prawniczego biznesu, i wyjaśnia dlaczego była to jedna z najlepszych decyzji w jej życiu.

Zapraszam Cię serdecznie! Dodam jak zawsze w tym miejscu, że podcast W drodze do kancelarii jest tradycyjnie wspierany z radością przez web.lex 🙂

Pomocne linki: blog mec. Anety Sieradzkiej, blog. mec. Mikołaja Lecha, blog mec. Bartosza Gajka, blog mec. Wojciecha Pietrasiewicza, wywiad z Katarzyną Łodygowską,Vicarius e-kancelaria.

 

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Piotr 4 grudnia, 2019 o 15:18

Bardzo ciekawy odcinek podcastu 🙂 nawet nie zauważyłem jak mi minęła godzinka w samochodzie 🙂

Odpowiedz

Rafal Chmielewski 15 grudnia, 2019 o 23:07

Dziękuję Piotrze!

Serdeczności!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Adwokat Agnieszka Dudek 14 grudnia, 2019 o 23:45

Bardzo cenne porady za które dziękuję. Na pewno będę je stosowana na swojej stronie. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Rafal Chmielewski 15 grudnia, 2019 o 23:07

Dzień dobry Pani Agnieszko!

Bardzo Pani dziękuję 🙂
Więcej na ten temat opowiedziałem w Pamiętniku Adwokata (do kupienia w wielu księgarniach).

Wszystkiego dobrego Pani życzę!
Rafał 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: